Виробництво харчової продукції скоротилося на 1,9%
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Найбільше скоротилися обсяги виробництва цукру – на 14,6%, що могло статися внаслідок зниження обсягів виробництва цукрових буряків на 12%,  і падіння як внутрішніх (на 16% знизилися споживчі ціни і на 21,1% - виробників), так і зовнішніх цін на цукор.

Крім того, спостерігається зниження виробництва продуктів борошномельно – круп’яної промисловості на 7,6%,  хліба, хлібобулочних та борошняних виробів - на 4,9%.

Змогли втримати позиції виробники продукції тваринництва. Так, обсяги виробництва молочних продуктів (+0,2%), а також м’яса та м’ясних продуктів (+0,9%) майже не змінилося, що може бути пов’язано з відносно стійким попитом на внутрішньому ринку.

Протягом минулого року спостерігалося зростання обсягів виробництва консервованої продукції. Виробництво таких категорій продуктів, як консервована риба, молюски, ракоподібні, зросло на 11,4%, а консервованих овочів та фруктів - на 9,6%.

Також на 9,6 % зросли обсяги виробництва шоколаду, какао та цукрових кондитерських виробів, що в більшій мірі пов’язано зі зростанням обсягів реалізації вітчизняних ласощів за кордон, тоді як внутрішній ринок почала заполоняти імпортована продукція. Так, наприклад, експорт шоколаду в 2018 році зріс на 3,9%, в той час як імпорт – на 36,8%.

Аналітичний департамент УАК