«Укрзалізниця» хоче ввести «неустойку» за відсутність зерна на елеваторах
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

«Укрзалізниця» хоче з наступного маркетингового року (МР, липень-червень) зобов'язати елеватори складати плани перевезень і нести фінансову відповідальність за наявність вантажу.

Про це повідомив перший заступник директора центру транспортної логістики «Укрзалізниці» (ЦТЛ) Сергій Підгородецький на круглому столі «Агровиробники vs «Укрзалізниця», передає «БізнесЦензор».

За словами Подгородецького, дана міра спрямована на уникнення ситуацій, коли вагони простоюють на елеваторах, на яких немає заявленої кількості зерна для відправки.

«Цей механізм уже працює (як добровільний), але елеватори не хочуть їм користуватися. До нового маркетингового року ми, ймовірно, зробимо це обов'язковим — якщо вони не хочуть нести відповідальність, ми не будемо подавати вагони на ці елеватори», — розповів Підгородецький.

Він пояснив, що елеватори допускають на свої потужності інших виробників зерна і знімають з себе відповідальність за наявність зернових при подачі вагонів.

«Ми стикалися з ситуаціями, коли ми надаємо вагони елеваторів, а зерна немає. Вагони простоюють в очікуванні, коли дадуть зерно», — пояснив Підгородецький.

В результаті змін елеваторів доведеться впровадити систему місячного планування перевезень і підтверджувати плани і заявки з перевезення вантажів — як власних, так і тих, які вони допустили.

У той же час віце-президент з комерційних питань компанії AgroGeneration Катерина Конащук зазначила, що в 2019 році аграрні підприємства не відчують полегшення залізничної логістики, яке зазвичай відбувається на початку року.

«У поточному році ми маємо рекордний урожай. У наступному році ми очікуємо, що буде не менше — на рівні 69,7 млн тонн, і в більшій мірі там будуть ранні зернові. Це означає, що ми не встигнемо ще повністю вивезти кукурудзу, а вже буде накладка нового сезону. Якщо раніше (пік перевезень і дефіцит транспорту) починався в жовтні-листопаді, в цьому році ми не відчуємо полегшення на початку року», — пояснила Конащук.

Вона також зазначила, що в структурі витрат аграріїв за останні два роки вартість перевезень зросла майже вдвічі.

Нагадаємо, «Укрзалізниця» також планує в березні-квітні 2019 року запустити пілотний проект з продажу гарантованих вантажоперевезень через електронні аукціони.