Олександр Федоров назвав умови для розвитку насіннєвого ринку в Україні
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Розвиток науки та покращення фінансування – головні умови для розвитку насіннєвого ринку, вважає генеральний директор «КВС-Україна». У цій галузі велике значення мають селекція та генетика. Крім того, випробування й тестування потребують тривалого часу – від 3-4 до 12 років. Про це йдеться на сторінці у Facebook Українського клубу аграрного бізнесу.

На думку Федорова, вітчизняний насіннєвий ринок більш розвиненій, ніж європейський. Причина – у вимогах та прагненні відповідати міжнародним стандартам якості. З 2014-го галузь насіння демонструє впевнений ріст і наразі є найрозвиненішою в Україні.

Водночас, одним з головних факторів, які гальмують ріст ринку, є недостатньо розвинена та мало профінансована наукова складова.

«Селекція й генетика є дуже затратними. Компанії інвестують більше 50% свого прибутку у виведення нових сортів, які можуть і не показати необхідний результат», – пояснює Олександр Федоров.

Крім того, середній термін створення гібридної рослини – 10-12 років. При тому, що його життєдіяльність становить усього 4-5 років. Тобто компаніям часто невигідно інвестувати в розвиток. Однак, Україна має великий потенціал у цій сфері, для розвитку якого необхідне як державне, так і комерційне фінансування.

Інфоіндустрія

за матеріалами landlord.ua