На Дніпропетровщині кар’єр з видобутку марганцю перетворять на сонячну електростанцію
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

На околиці міста Покровськ Дніпропетровської області планують розпочати будівництво сонячної електростанції потужністю 240 МВт. 

Підрозділ енергохолдингу ДТЕК – «ДТЕК ВДЕ» встановить 874 тис. сонячних панелей на землях колишнього кар’єру з видобутку марганцю, землі якого належать до категорії рекультивованих ґрунтів, які не є цінними для сільгоспвиробництва. Про це повідомляє ExPro з посиланням на прес-службу «ДТЕК ВДЕ».

«Ми обрали найсучасніші фотоелектричні модулі китайського виробництва. Німецький концерн Siemens обраний генеральним підрядником для будівництва підстанції збору потужності 35/150 кВ з поставкою всього ключового обладнання, такого як трансформатори, розподільні пристрої відкритого і закритого типу, системи контролю», - зазначив директор Покровської сонячної електростанції Олег Соловей.

Читайте також: USAID виділить Україні $85 млн на реформи в енергетиці

Електроенергії згенерованої СЕС вистачить для забезпечення енергопотреб 200 тис. українських домогосподарств.

«Покровська СЕС дозволить виробляти близько 400 млн кВт-год «зеленої» електроенергії, що дозволить скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 400 тис. тонн у рік. Станція зробить значний внесок у реалізацію цілей Енергетичної стратегії України», - заявив генеральний директор «ДТЕК ВДЕ» Філіп Лекебуш.

Покровську сонячну електростанцію будуватимуть українські підрядники. Підготовчі роботи розпочнуться вже у лютому, а у жовтні планують завершити будівництво.

Читайте також: ДТЕК побудував найбільшу в Україні СЕС потужністю 246 МВт

Інвестиції в проект складуть близько 200 млн євро.

Покровська стане третьою сонячною станцією ДТЕК в Україні після Трифанівської і Нікопольської СЕС.

За матеріалами expro.com.ua