Правильний гібрид — прибутковий урожай
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Прибутковість виробництва продукції рослинництва — головний показник ефективного ведення господарства. Найрентабельнішими культурами в сучасному рослинництві України, як і раніше, є цукровий буряк, соняшник, кукурудза, соя й озима пшениця. Зважаючи на зміни клімату й постійне вдосконалення селекціонерами культури соняшнику ареал його вирощування розширюється. 

Для отримання високого економічного ефекту від вирощування соняшнику потрібно правильно підібрати гібрид, який матиме змогу повністю реалізувати свій генетичний потенціал урожайності в ґрунтових і кліматичних умовах певного регіону.

То як же ж обрати правильний гібрид?

Слід урахувати придатність гібрида для певної технології обробітку ґрунту, системи захисту й мінерального живлення, які будуть застосовані в господарстві. Висівати насіння високоінтенсивних гібридів на бідних ґрунтах з обмеженим мінеральним живленням недоцільно, бо це призведе до невиправданих витрат і недоотримання врожаю зерна.

Період вегетації рослин є одним із важливих критеріїв. Для прикладу: північні та західні області, де переважають бідніші за родючості ґрунти, значно збільшили посівні площі соняшнику через економічну привабливість культури. Оскільки соняшник — це культура довгого дня, актуальною є проблема скоростиглості для цих регіонів. Можливість проведення механізованого збирання з низькою вологістю зерна надзвичайно важлива, бо осінні опади й тумани можуть бути причиною втрат урожаю.

Зусилля фахівців компанії ВНІС в селекції соняшнику спрямовані на розв’язання питань підвищення врожайності, скоростиглості, генетичної стійкості до хвороб, нових рас вовчку соняшникового, стресових чинників середовища, придатності до вирощування на обмежених агрофонах за різних технологій обробітку ґрунту й захисту рослин…

Результатом кропіткої роботи селекціонерів Всеукраїнського наукового інституту селекції (ВНІС) на сьогодні є лінійка з 15 гібридів соняшнику, рекомендовані для вирощування за такими гербіцидними технологіями:

— для традиційної технології вирощування — Українське сонечко, Заграва, Український F1, Атілла;

— стійкі до сульфонілсечовин (гербіцидів на основі трибенурон-метилу) — Сонячний настрій, Дракон, Матадор. Шенон, Фолк, Амато;

— толерантні до імідазолінонів — Армагедон, Карлос 105, Карлос 115, Євро.

Усі гібриди соняшнику компанії ВНІС позитивно реагують на полив у степовій зоні й забезпечують формування врожаю зерна на мінімальних дозах добрив (N10P26K26) понад 3,7 т/га.

Лінійка гібридів соняшнику від вітчизняного виробника насіння компанії ВНІС може забезпечити будь-які вимоги виробника залежно від технології обробітку ґрунту й системи захисту рослин і мінерального живлення. Наявне насіння нових гібридів захищено від грибних хвороб фунгіцидами та гарантує отримання дружних сходів завдяки високій схожості та енергії росту.

Інфоіндустрія

за матеріалами agrotimes.net