У запорізькому «Козак-Палаці» представили сучасні розробки в галузі АПК та будівництва
Modern Agronomy: transparent, controlled and projected

Компанії з двадцяти областей України, представники тринадцяти  закордонних торгових марок презентували сільськогосподарську техніку, матеріали насінництва, рослинництва і селекції, добрива, сучасні будівельні та енергозберігаючі технології та обладнання у Запоріжжі. З 12 по 14 лютого у виставковому центрі «Козак-Палац» Запорізької торгово-промислової палати відбулися одразу дві спеціалізовані виставки: 18-та агропромислова виставка «АгроТехСервіс» і спеціалізована експозиція «Будівництво в цивільному та аграрному секторі».

Заходи організовані регіональною Палатою за підтримки Запорізької облдержадміністрації, Запорізької обласної ради, Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, асоціації «УКРСАДПРОМ», інших профільних організацій.

Експозиції, а також ділові заходи відвідали більше семи тисяч фахівців Запорізького та інших регіонів України. Кожен зміг обрати корисний саме для нього діловий формат з-поміж насиченої програми виставки. Зокрема, це «круглий стіл», присвячений програмам фінансування агробізнесу за участю представників Міністерства аграрної політики та продовольства України. Вже втретє відбулася науково-практична конференція «Садівництво та ягідництво: від проектування до врожаю», організована асоціацією «Укрсадпром» для професійних садівничих господарств, наукових, навчальних установ. А також — профільні семінари щодо впровадження системи супутникового моніторингу земель, підвищення прибутковості аграрного бізнесу, термомодернізації та різноманітні майстер-класи.

Пропозиції від проектування – до переробки врожаю

Широка тематична розгалуженість виставки дозволила максимально збільшити шанси учасників та відвідувачів на пошук партнерів, налагодження кооперації між будівельниками, аграріями, переробниками продукції. Якуб ГЕРОЛЬД, менеджер з експорту польської компанії «SWIMER» представив на виставці сучасний резервуар для пального:

«Я думаю, українським компаніям буде цікаво побачити наше обладнання, тому що воно дуже безпечне і завдяки ньому можна заощадити багато коштів. Розроблене за новою технологією, має систему захисту та витримує зіткнення з важкою технікою. Резервуар можна використовувати у сільськогосподарському бізнесу, транспортному, будівельному, є багато інших напрямів, в яких ми працюємо». На виставці були презентовані і машини запорізького виробництва, зокрема, сівалки.

Андрій ЛЮТИЙ, директор підприємства «Капіталпромресурс» розповідає:

«Сівалка «Сіва Нова» створена для посіву за No-till і класичною технологією. Минулого року почали працювати на експорт, поставляли обладнання у Болгарію та Білорусь. Подібні виставки мають велике значення для розширення збуту продукції». Фермери змогли познайомитися на виставці з новинкою на ринку сільгосппродукції – це трактор, зібраний у Дніпрі.

Юрій БОГРУДЕНКО, менеджер  компанії «Агромашінвест»  відзначає:

«Протягом восьми попередніх років такі трактори випускали в Польщі, а зараз вийшло налагодити цей процес в Україні. Трактор оснащений кондиціонером, а ще він легкий і зручний в керуванні. Всі комплектуючі були розроблені нашими технологами, інженерами».

Метін КАРАМЕРТ, директор філії турецької компанії «Нова Дріп» запропонував запорізьким аграріям системи крапельного зрошення, а також добрива, насіння: «Ми вже 12 років на ринку України. Ваша держава активно цікавиться новими технологіями удобрення та поливу. Це дуже потрібно».

З-поміж будівельних компаній особливу увагу привернув стенд, стилізований як макет справжнього будинку. Так компанія «Домокомплект» презентувала послуги еко-будівництва з Сип-панелей – багатошарового будматеріалу для швидкого та економічного зведення будівель будь-якої складності. Обладнання та матеріали були представлені не тільки всередині «Козак-Палац», а й на відкритому майданчику. Зокрема, компанія «Марол-Україна» привезла до Запоріжжя з Хмельницької області одну з власних розробок – технологічну лінію для приготування кормів.

На порозі – новий аграрний і будівельний сезони. Учасники та відвідувачі виставкових заходів у запорізькому ВЦ «Козак-Палац» зустрічають його з новими діловими контактами, ідеями та можливостями. За подальшою програмою спеціалізованих виставок у ВЦ «Козак-Палац» можна стежити на сайті www.expo.zp.ua

Наталія Охромій,

фото Олександра Пшегорлінського

Інфоіндустрія