Павловнія Клон ін Вітро 112® — унікальне дерево, яке швидко росте і дає змогу отримувати від 400 м³/га високоякісної деревини за короткий проміжок часу.
Українські фермери навчилися вирощувати високі врожаї традиційних сільгоспкультур, чому, зокрема, сприяють родючі грунти нашої країни. Натомість далеко не скрізь складаються сприятливі умови для вирощування зернових чи олійних культур, а також закладки садів і ягідників. Тому відмінною альтернативою там може стати висаджування такої унікальної породи із цінною енергетичною та діловою деревиною, як павловнія.
Це дерево м’якої породи (інші назви: дерево-принцеса, дерево-фенікс), яке характеризується найбільшою швидкістю росту в світі. За оптимальних умов вирощування впродовж 5 років воно може досягати 15-20-метрової висоти і використовуватися як цінна сировина. Відомо, як мінімум, 6 видів павловнії, яку використовують для промислових насаджень.
Компанія «Павловнія Груп» займається впровадженням в Україні виду Paulownia Clone in Vitro 112®. Це штучно виведене і клоноване дерево, яке здатне виживати і розвиватися в екстремальних умовах (від -25/-27 до +45 °С). Вид зареєстрований у 2007 році в Інституті Видів Рослин (офіційний орган ЄС). Має міжнародне визнання, європейські паспорт та сертифікат якості і міжнародний дозвіл на торгівлю.
Цей вид деревини відіграє значну роль у деревообробці й одночасно може використовуватися як біомаса. У деревообробній і меблевій галузях вона відома під назвою «алюмінієве дерево». Деревина павловнії на 30% легша від інших порід, росте рівно, не схильна до всихання, а також їй властива висока стійкість до шкідників і хвороб.
Гарна, чиста і гладка деревина, без сучків, завдяки дрібно-волокнистій структурі ідеально підходить для виготовлення меблів, фанерних листів, будинків, панелей для внутрішньої обробки. Водночас павловнія вважається стійким біопаливом і може відігравати значну роль у вирішенні енергетичної кризи.
Для фермера, який зацікавиться вирощуванням Paulownia Clone in Vitro 112®, це може означати стабільне отримання досить високих прибутків впродовж років, реалізуючи деревину як для виготовлення паливних пелетів, так і для столярних та інших виробів.
Пропонуємо вашій увазі у вигляді коротких тез матеріали вебінару, присвяченому вирощуванню павловнії в Україні.
√ Клон Paulownia Clone in Vitro 112® вирощують в іспанській лабораторії з 1986 року. З 2002-го ця рослина внесена в європейський реєстр, а з 2015-го нашою компанією проводилася робота із внесення до українського реєстру, де зараз знаходиться як енергокультура. Головний офіс компанії-виробника знаходиться у Барселоні. Протягом 17 років здійснювалася селекція та адаптація для усієї території Європи.
√ Створення клону 112 — це не ГМ, а винятково внутрішньовидове схрещування. Павловнія — дерево, яке найшвидше росте у світі. Якісна селекція дала змогу посилити цю ознаку та забезпечити максимальну стійкість до хвороб і стресів. Рослина максимально стійка до таких шкідників, як хрущі, совки, оленка волохата. Наша компанія використовує для підживлення лише органо-мінеральні добрива. Хімію та імуностимулятори практично не застосовуємо, лише епізодично. При цьому павловнія має деревину відмінної якості.
√ Paulownia Clone in Vitro 112® характеризується високою морозостійкістю. Нормально почувається за температури -25/-27 °С, витримує до -32 °С, не збавляючи темпів приросту.
√ Європейські компанії готові давати великі гроші за якісну сировину павловнії. Однак на сьогодні в Україні галузь поки що мало розвинена, що обіцяє великі перспективи на цьому напрямі.
√ Дерево нормально росте на «невдобках». Його використовують як вітрозахисну для захисту плодово-ягідних насаджень та сільгоспкультур. При цьому павловнія не виснажує ґрунт. «Невдобку» можна перетворити фактично на мальовничий приватний ліс.
√ Павловнія використовується як медоносна культура. Цвітіння проходить на третьому році життя після технічного зрізу. З 1 га насаджень можна отримати до 700 кг меду — період цвітіння триває приблизно до 3 тижнів. Відповідно, можна говорити про перспективність вирощування культури у поєднанні з масштабним бджолярством.
√ Кількість зрізів: під біомасу 7-8 /цикл/ кожні 3 роки, під ділову деревину — /4-5/ кожні 5 років.
√ Що таке технічний зріз? Провадиться через рік після висадки, щоб рослину стимулювати до швидкого виростання і формування рівного стовбура. Рослина вітростійка, й основним завданням на початку вегетації є створення правильної кореневої системи, котра може досягати глибини 9-12 м.
√ Paulownia Clone in Vitro 112® є доволі посухостійким видом. Мінімальна норма вологи становить 400-450 мм на рік, оптимальна — до 750 мм на рік.
√ Схема посадки: 4х4 м, у міжряддях не рекомендують щось висаджувати. Рослини не черенкують. Ціна саджанця у горщику — 7,20 євро, вроздріб — 10 євро. Ціна 1 м³ кругляка в Європі — від 180 євро, в Україні — 120 євро за 1 м³.
√ Висаджувати можна і на схилах. Якщо ухил не більше 30°, то обробка проводиться механізована, якщо більше — вручну. Павлонія адаптується до будь-яких ґрунтів за кислотності рН 5,1-8,9, а рівень підземних вод повинен бути не ближче ніж 2 м до поверхні. Висадку виконують раз на рік — наприкінці квітня/початку травня. Температура згорання деревини павловнії — 420°…430°. Для порівняння: деревина берези може загоратися при 260°.
ОФІЦІЙНИЙ ПРЕДСТАВНИК PAULOWNIA CLONE IN VITRO 112® НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ
тел.: 098-7-112-112; тел.: 073-112-112-7; тел.: 067-252-08-33
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта