Аграрний дайджест від Єнота-агровіра (28.01-01.02)
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Що важливого відбулось в аграрному світі України за цей тиждень? Всі найактуальніші матеріали та найважливіші новини в агродайджесті від Єнота-агровіра.

 

Доброго дня, любі читачі моїх єнотячих звітів! Чи насолоджуєтеся ви так само нашою раптовою весною, як роблю це я? Як ні, то починайте, адже вже дуже скоро буде дуже-дуже зимно і купа снігу. Адже лютий, він не тільки таку назву має.

Але зимні вечори - то смачні наїдки, а смачні наїдки - завеликі боки. А я і так вже тиждень страждаю. Бо всі-всі мої знайомі виклали свої фотографії десятирічної давнини і поточні і мене аж заздрощі вхопили, бо такі ж всі з часом стали кращі та молодщі. А в мене зайві килограми та й хвіст сивітиме.... Не такий вже я молодий єнот. Інша справа - наше сільське господарство. Тут за десять років все змінилося лише на краще - 10 years challenge: сільське господарство тоді і зараз

А як вам мало інформації, щоб пересвідчитися в технічних перевагах сьогоденння, подивіться про нові малопотужні трактори - LAMMA 2019: огляд новинок малопотужних тракторів

Коментар Єнота: от і добре, що всі провідні виробники почали виробляти маленькі трактори, дбають про фермерів. Може й до зовсім маленьких тракторят дійдуть. 

Перейдемо до моєї роботи. А то теревеніти всі вміють, а ось працювати. 

Перша цифра тижня ганьбить нашу державу: 80% земель держвласності державою не контролюється. 

Друга цифра лякає нас всіх: до 85% всіх зернових у світі заражено мікотоксинами 

Коментар Єнота: АААА, гриби захоплюють світ!

Держава визначила декілька нових напрямків, куди підуть грощі. Так, «Укрзалізниця» планує закупити 480 електровозів та залучити 80 млрд гривень інвестицій. Ще 50 мільярдів піде на відновлення доріг. І, бачить Бог, нам це потрібно, адже по дорогах не проїдеш. А після зими їх взагалі не лишиться. 

Додаткові грощі отримають ті, хто цьогоріч будуватиме нові елеватори - 850 млн піде з бюджету на нову дотаційну програму. 

Ціни на плодову та ягідну продукцію в Україні змусили більшість садівників поставити на «паузу» розвиток бізнесу - про це розповів моїм колегам власник великого саду. Там ще купа іншого цікавого, рекомендую. 

Коментар Єнота: а я вже призвичаївся ласувати дешевими яблуками.... Шкода, ой шкода. 

Ще декілька новин - першим експортером цукру стали не заводи президента, а "Радехівцукор", з чим його вітаємо. Топ-10 експортерів цукру в 2018 році

Нові стандарти на пшеницю можуть ввести уже влітку, говорять в Мінагрополітики. Якщо цікаво, що то таке, почитайте статтю, яку писали мої колеги ще коли про це тільки говорити почали. 

Але поки до початку польових робіт є час, мої колеги вирішили провести роботу над помилками та зібрати інформацію про те, яких помилок припускаються аграрії під час використання ЗЗР - Проблемний захист або чому не спрацював пестицид?

Коментар Єнота: будьте уважні, не купуйте зайвого та невірного, його ж потім не викинешь нормально. І потрапить до води-землі-лісу та єнотики страждатимуть. 

І це не перебільшення, адже як розповів моїм колегам В'ячеслав Пилипчук, співвласник єдиної в Україні компанії по утилізації небезпечних відходів "Еко Нова", нормальної утилізації небезпечного сміття в Україні майже немає - В'ячеслав Пилипчук: Ми монополісти по утилізації непридатних пестицидів, але ми цього не хотіли

Наостанок правила з безпеки бізнесу для аграріїв від юриста кращої охоронної компанії "Гайдамаки" - Принципи безпеки аграрного бізнесу та подробиці щодо правил оренди невитребуваних паїв від Ксенії Коваль, адвоката з ЮФ "Сергія Пагера". 

А тепер розповімо вам, що було на ринку зерна та на ринку овочів - чи не подорожчала бува каструля із борщем? 

А тепер ТОП3 найкращіх текстів тижня:  

Сергій Полянчиков: Дефіцит основних добрив підштовхнув розвиток ринку мікродобрив

Засновник ФГ «Батьків сад»: Найбільш хибний шлях – створити фундуковий сад нашвидкоруч

Дешевше яблук: як на Закарпатті вирощують морозостійкі ківі