Увійшли в раж
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Попит на програму компенсації вартості вітчизняної техніки може перевищити передбачене фінансування.

Допоки відбувається погодження проекту змін Програми часткової компенсації вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва у міністерствах, результати підтримки цього напряму за минулий рік вже зведені, опубліковані і їх можна знайти та перевірити.

За даними порталу використання публічних коштів навіть в останні робочі дня року, гроші перераховувалися на рахунки банків. Незважаючи на побоювання, що українська техніка й обладнання не буде користуватися попитом, це одна з небагатьох програм підтримки, ресурс якої був повністю використаний у 2018 році. Компенсації склали майже 913 млн грн. Таким чином вітчизняної техніки та обладнання було придбано на суму 3,65 млрд грн (з ПДВ 4,4 млрд грн). Технічний парк українських виробників поповнився на більше ніж 17 тис. одиниць техніки та обладнання. Якщо ця тенденція збережеться і в 2019 році – закладених в бюджеті на цю програму 881 млн грн може і не вистачити.

«Не виключено, що планове підняття рівня локалізації до 55% може змінити ситуацію, але не суттєво, адже самохідна с/г техніка у нас не дуже представлена в Переліку. А та, що представлена має хороший відсоток запасу рівня локалізації (близько +25% від встановленого рівня). Також однією зі змін, яку обговорюють, може стати підвищення суми компенсації до 30% від вартості техніки та обладнання», - розповів Олег Нестеров, координатор комітету з питань держпідтримки Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Безымянный