«Святий Миколай», основним завданням якого є довантаження на рейді потужних морських суден типу «PANAMAX», збудовано у липні 2013 року. Відтоді він щорічно доводить свою ефективність, здійснюючи суттєвий внесок в експортний успіх компанії, що дозволяє утримувати лідируючі позиції на зерновому ринку зерна. Так, лише за перший квартал поточного маркетингового року «НІБУЛОН» відвантажив на експорт найбільшу за весь час діяльності компанії, порівняно з аналогічними періодами інших років, кількість сільгосппродукції – 1 411 330 тонн. У планах компанії на 2018/19 МР довести обсяги експорту збіжжя до 6 млн тонн.
Завдяки судну такого типу, а також несамохідним плавучим кранам «Нібулонівець» і «Нібулонівець-2», збудованих на власному суднобудівно-судноремонтному заводі в 2016 та 2017 роках, частка найманих кранів різко зменшилася з 22,3 до 3 %, що, відповідно, заощаджує компанії мільйони гривень. До того ж, самохідний кран «Святий Миколай», окрім роботи у складі судноплавної компанії «НІБУЛОН», надає комерційні послуги з навантажувально-розвантажувальних робіт із зерном іншим організаціям.
Добова паспортна потужність «Святого Миколая» складає до 20 тис. тонн, що дорівнює потужності головного перевантажувального термінала компанії в Миколаєві. Таким чином, таке судно є найбільш продуктивним перевантажувальним плавучим краном в Україні, який може замінити до 10 типових суден, що працюють на українському ринку.
Однак уже влітку 2019 року флот компанії поповниться другим потужним самохідним перевантажувальним судном проекту П-140 з двома крановими частинами і сховищем для зберігання на 10 тис. тонн, що складе гідну конкуренцію «Святому Миколаю». На сьогодні будівництво 140-метрового плавкрана активно триває на суднобудівному заводі компанії у Миколаєві. При обсягах перевалки вантажів 3,5-4,0 млн тонн на рікнове судно забезпечить вивантаження близько 2 млн тонн/рік, а також підвищить добову продуктивність та ефективність використання вантажного флоту компанії, виступаючи накопичувачем в період відсутності суден закордонного плавання.
ІЦ УАК за матеріалами nibulon
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта