Дайджест-2018: Що цікавого можна почитати за рік, що вже минув?
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Дайджест-2018: Що цікавого можна почитати за рік, що вже минув?
Фото: SuperAgronom.com

Рік, що минає, запам’ятався нам багатьма речами: цікавими зустрічами, новим досвідом, веселими та інколи сумними подіями, розмовами з агрономами різних регіонів. SuperAgronom.com пропонує вам разом з нами згадати, яким саме був цей рік та що цікавого сталося протягом цього часу.

Планування сівозмін — то така болюча тема для кожного аграрія, що й сказати не можна. Наука вимагає одне, комерція — інше, а агрономові треба крутитись, наче вуж на сковороді.

Як же планують сівозміни у різних регіонах країни?

Кожного року весна приходить, неначе вперше: роботи повно, умови залишають бажати кращого, а працювати ой як потрібно. І починається все, звичайно, з підживлення озимини по мерзлоталому ґрунту.

Що слід врахувати під час першого весняного підживлення азотом?

Коли ти думаєш, що вже все зробив правильно, всюди встиг, захистив, підживив, прослідкував, несподівано приходять вони: нематоди.

Ми вже розповідали, наскільки підступними та живучими можуть бути нематоди, та що робити з цими злющими шкідниками.

Але що ми все про роботу та й про роботу? Невеличка перерва у думках про поле та замальовка на побутову тематику: як живеться не лише агрономам, але й з агрономами.

Та скільки агронома борщем не годуй, а його все на поле тягне. Тож ми підготували у допомогу нашим агрономам матеріали про живлення соняшнику та цукрових буряків . Що вони люблять, яких елементів потребують найбільше та у яких дозах.

А ще ми маємо практичні рекомендації щодо зменшення впливу рН ґрунтів на ефективність внесення мінеральних добрив.

А також можемо поділитися корисним практичним досвідом вирощування озимого гороху. Нині він цікавить багатьох аграріїв, тож ви зможете дізнатися про особливості культури «з перших рук».

За статистикою, цьогоріч аграрії, що сіють ячмінь, надали перевагу пивоварним сортам. Пивоварний ячмінь — то прибуток, якщо вміти йому догодити. У «Суффле Агро Україна» вміють і ячменю годити, і прибутки отримувати. Тож поради від Миколи Матвійчука, керівника агрономічного відділу компанії, стануть у пригоді тим, хто вирощує ячмінь або ж тільки планує це робити.

Цікавляться наші аграрії і незвичайними, проте перспективними нішевими культурами. От, наприклад, амарант: здавалося б, щириця собі та й щириця, але ж прибуткова! Якщо, звісно, докласти до неї праці та розуму. А досвідом та тонкощами поділиться Олександр Дуда, голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції.

Протягом року ми кілька разів їздили у АгроЕкспедиції, спостерігаючи за вирощуванням основних культур та їхніми перспективами для різних регіонів. І тепер, коли новий сезон ще не розпочався і є час проаналізувати здобутки, помилки та радощі року, що минає, ми ділимося з вами результатами та висновками кроп-турів аграрною Україною: соя, кукурудза, соняшник, пшениця.

Крім того, ми зібрали поради фахівців та трохи практичного досвіду з такого актуального питання, як карантинні шкідники та хвороби. Адже хороший агроном повинен заздалегідь готуватися до будь-яких несподіванок.

А також вправному агроному часто-густо потрібно самому вміти рахувати економіку гектару на своїх полях. Ми й тут постаралися допомогти.

Ну і наостанок — пропонуємо вам разом з нами пригадати усі аграрні моменти 2018 року та підсумувати результати і перспективи на майбутнє.

Доки за вікном зима і поля щільно вкриті снігом, агрономам можна трішки перепочити та почитати щось пізнавальне і корисне. Сподіваємось, що і наші матеріали стануть вам у пригоді!

Думка редакції SuperAgronom.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не несе відповідальності за достовірність і тлумачення наведеної інформації і виконує роль виключно носія.