Часник, воєнний стан і равлики — головні теми року
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Часник, воєнний стан і равлики — головні теми року

Ми разом стали на поріг нового календарного року, але це не привід забути старий.  Для усіх він запамятається по-різному. Для когось це був рік здобутків, а для когось, можливо, рік проблем. Але, звісно, було в ньому багато того, що варто забрати із собою. Цікаві теми, подіїі, технології, які дивували, надихали чи спонукали до дій. Редакція Kurkul.com вирішила підготувати дайджест найпопулярніших матеріалів та найгарячіших новин, що хвилювали фермерів найбільше у 2018 році.

ТОП 10 матеріалів

Секрети вирощування часнику: поради початківцям

Секретами вирощування часнику у цьому матеріалі ділиться справжній майстер часникової справи, доктор сільськогосподарських наук, один з найбільших знавців часнику в Україні Зеновій Сич. І, судячи по переглядах, українського фермера часник таки дійсно цікавить.

Бакфаст — бджола розбрату

Ще на початку року, назрів конфлікт між українськими бджолярами, спричинений експансією бакфастських, італійських та інших бджіл на українські пасіки. Їх противники вважають, що всім здобуткам у медовій галузі ми завдячуємо нашим, українським бджолам, а бакфаст загрожує непередбачуваною метизацією та набуттям агресивного характеру популяціями бджіл, а українському бджолярству — втратою позицій на світовому ринку. Прихильники ж вказують, що жодних дослідів, які б підтверджували слова їх опонентів не було проведено. За ким правда? Читайте у нашому матеріалі.

«Розкатати» Львівщину ― фермери воюють за землю з турецькими дорожниками

Про спроби «вижити» їх із земель, які обробляються вже багато років, фермери Львівщини почали заявляти ще з осені 2017 р. Новостворені компанії, пов’язані із великим дорогобудівельним підприємством Онур, користуючись лазівками у законах, підтримкою місцевої влади та іншими факторами впливу, стали перешкоджати фермерам проводити свою діяльність.

Kurkul.com вирішив розібратись у цій резонансній справі. Якими методами діють іноземні компанії, збираючи українську землю, навіщо їм це потрібно та як уберегтись від «білого рейдерства» ― сторони суперечки та експерти розповіли про своє бачення.

Що посадиш: 10 найперспективніших нішевих культур

Українські виробники все більше уваги приділяють вирощуванню нішевих культур. Мова йде як про овочі, так і про фрукти та ягоди. На які культури варто звернути увагу фермерам, щоб бути «в плюсі»? Експерти ФАО та ЄБРР визначили ТОП-10 нішевих культур із великим потенціалом. Статистика переглядів матеріалу свідчить, що немало фермерів взяли цю інформацію до уваги ;).

Як продати малину по 500 грн/кг

Експортний потенціал української малини протягом 2017–2018 р. відчутно виріс. Якщо ще декілька років тому українські виробники майже не реалізовували цю ягоду на зовнішньому ринку, то вже минулого літа експорт малини склав 1,2 тис. т. За дослідженням ФАО, при експорті свіжої та замороженої малини можна отримати ціну, якої ніхто не дасть в Україні. На які експортні ланцюжки слід звернути увагу, та як продати солодку ягоду по 500 грн/кг — читайте у нашому матеріалі.

Математика агробізнесу: вирощування павловнії

Останнім часом, із пошуком альтернативних джерел енергії, павловнія отримала велику популярність у біоенергетиці. Темпи її росту дійсно вражають — за кілька років можна отримати зріле дерево. Технологія вирощування павловнії дозволяє за короткий термін отримати якісну ділову деревину, зберігаючи інші дерева, термін відтворення яких становить більш ніж півстоліття. Саме тому, в рамках проекту Математика агробізнесу ми підготували матеріал, який допоможе зорієнтуватись на початковому етапі створення бізнесу на павловнії. Від технології до розрахунку витрат і прибутків.

Математика агробізнесу: розведення равликів

Щороку європейці з’їдають сотні тисяч тонн равликів, при цьому попит на них залишається стабільно високим і навіть не задоволеним. Ця ніша потребує заповнення, і українські фермери починають це розуміти. Розведення равликів та створення таких екзотичних ферм в Україні набуває небаченої популярності. Самі фермери жартують, що це «бізнес лінивих»: почати можна з мінімальними вкладеннями, а отримати прибуток — досить швидко. Ще один матеріал із циклу Математика агробізнесу присвячений тонкощам розведення європейського делікатесу неабияк зацікавив українських фермерів, про що свідчить кількість його переглядів.

Воєнний стан в Україні: наслідки для бізнесу

Нещодавні агресивні дії нашого східного сусіда в керченській затоці призвели до запровадження воєнного стану у 10 областях України. Які обмеження та наслідки воєнного стану можуть впливати на роботу агробізнесу та які заборони можуть бути застосовані на місцях до громадян? Очевидно, що відповіді на ці запитання неабияк цікавили не тільки сільгоспвиробників, а й усіх громадян України. Саме тому ми підготували матеріал, який роз’яснює, чого чекати аграріям та до чого готуватися.

Півмільйона з гектара: корисна і прибуткова обліпиха

Обліпиха входить до тієї підгрупи ягід, що вирощують в Україні давно. Вона є трендовою на сьогодні в світі, проте залишається малопоширеною. Деякі плодові господарства вводять обліпиху до структури площ задля експерименту, щоб урізноманітнити ягідну лінійку. Яким є сьогодні ринок обліпихи, чи варто розпочинати займатись цією культурою та як найкраще її реалізувати? Розібратись у цих запитаннях допоможе наш матеріал.

Нам залишилось 6 місяців і ми не розуміємо, що далі буде ― фермер

Впровадження нових технологій, бездіяльність Міністерства агрополітики, оптимальна модель агробізнесу для України. Знайомі теми? Якщо ви теж частенько розмірковуєте над подібними речами, тоді цей матеріал — для вас. Олег Скринчук, керівник агрофірми «Україна-Агро-2С» ділиться своїми думками з приводу вищезазначених, а також інших, не менш цікавих тем у ексклюзивному інтерв’ю для Kurkul.com.

ТОП 10 новин, що сколихнули аграріїв

За тонну органічного амаранту можна отримати 35 тисяч гривень

Усе більше українських фермерів цікавляться амарантом. Рентабельність його вирощування доволі висока, а попит набагато перевищує існуючу пропозицію. Переробні підприємства вже зараз укладають угоди на викуп 100 % майбутнього врожаю. Тому не дивно, що ця новина викликала такий резонанс.

Знімки з космосу підтвердили опустелювання Криму

На тимчасово окупованій території АР Крим зафіксовано значне зменшення рослинності. Дані космічної зйомки свідчать про значне погіршення стану унікального рослинного світу півострова. Хвилюватися за свою рідну землю — це природньо, адже весь світ знає, Крим — це Україна.

На Львівщині фермер заклав плантацію найдорожчого у світі гриба

Гриби вартістю від $2 тис. до $6 тис./кг почав вирощувати садівник із Львівщини. Чому така новина у списку найбільш читаних — відповідь очевидна :).

Українські садівники вирощуватимуть фісташки

Найближчим часом ми можемо стати свідками змін місць зростання горіхів через глобальне потепління. І вже через кілька років ми зможемо вирощувати мигдаль, пекан і фісташки. Перспектива вирощування таких горіхів надзвичайно приваблива. А ви як вважаєте?

На Львівщині стався напад на родину фермера

У селі Бортків, що у Золочівському районі Львівської області стався напад на родину власника ФГ «Бортків» Володимира Магери. Нападами на аграріїв, на жаль, в Україні нікого не здивуєш. Проте, це не привід не звертати на такі події уваги. Робимо висновки.

Малиновий бум в Україні йде на спад — науковець

В недалекому майбутньому очікується пересегментування насаджень малини в Україні. Загалом, в Україні прогнозують спад буму останніх двох років щодо активного нарощування площ під малиною. Не дивина, що наших читачів зацікавило, на чому ж грунтуються такі прогнози?

Півтисячі гривень за деревце — зелений бізнес фермера з Луганщини

Новина про підприємця з Луганська що вирощує близько 15 видів хвойних дерев, декоративних рослин, розсаду, овочі та зелень. Фермер впевнений, якщо правильно піклуватись, дерево, що коштувало 20 гривень, через декілька років можна продати за 500 грн. Досвід успішних людей необхідно переймати. Судячи з переглядів новини — наші читачі це знають).

Конфлікт Імперії-Агро і ТАСкомбанку загрожує фермерам зривом посівної

Перед самим початком посівної між «Імперія-Агро» і ТАСКОМБАНК розгорівся багатомільйонний конфлікт. В результаті — серйозно постраждали агропідприємства, що законтрактувалися на придбання матеріально-технічних ресурсів і чия продукція перебувала на складах «Імперії-Агро». Ситуація зачепила і виробників засобів захисту рослин, насіння тощо, а також інші банки.

Африка не купуватиме українську картоплю через невідповідність вимогам

У країнах ЄС назріває картопляна криза через несприятливі погодні умови. Цьогоріч урожай картоплі в ЄС найгірший за останні 5 років. Це викликає стурбованість у компаній, які мають довгострокові контракти на поставку картоплі з покупцями віддалених ринків, таких, як Африка. І, на жаль, скористатись такою можливістю українські виробники картоплі не можуть.

На Львівщині відкрили сімейну молочну ферму

На Львівщині запрацювала сімейна молочна ферма. У 2018 р. сім’я Онишкевичів звершила реконструкцію наявного приміщення та будівництво нового корівника. Це дозволило їм значно збільшити поголів’я корів. Для реалізації проекту сімейної молочної ферми подружжя отримало фінансову підтримку з обласного бюджету у вигляді пільгового кредиту на бізнес-план у сумі 200 тис. грн. А завдяки співпраці з проектом технічної допомоги «Розвиток молочного бізнесу в Україні», що реалізується урядом Канади, власники сімейної ферми отримали безповоротну допомогу у вигляді технічних засобів та обладнання для ферми.

Головні теми року

Насамкінець хочеться виокремити кілька тем, що висвітлюють важливі для сільського господарства питання та були представлені на нашому сайті іноді цілою низкою матеріалів, а іноді — ґрунтовними розслідуваннями та статтями.

Постраждають усі: конфлікт Тігіпка з Оцабриком запустить ланцюгову реакцію — аналітик

В наші топи ми вже включили новину про конфлікт Імперії Агро та ТАСКОМБАНКу. Матеріал, що висвітлює цю тему в деталях неодмінно заслуговує на вашу увагу.

Ще більше інформації по цій неочевидній та заплутаній справі ви можете знайти за тегом:  #Імперія-Агро

Тут і там: агродотації в Україні та світі

Болюча тема року, що минає — держпідтримка сільського господарства. Її реалізація в Україні залишає бажати кращого. Та чи є такі країни, де завдяки державній підтримці аграрії почувають себе наче сир у маслі?

Питання на 40 млрд — кому вистачить українських міндобрив?

Ще один мозоль відчизняного агросектору — ринок міндобрив. Загальна економічна ситуація та зброй­ний конфлікт із Росією на Донбасі і припинення постачань дешевого газу стали причиною перебоїв у роботі або, навіть, повної зупинки великих вітчизняних підприємств-виробників мінеральних добрив. В цьому матеріалі ми спробували розібратися, скільки втрачає український агробізнес від нестачі міндобрив, хронічних перебоїв з їх постачанням та на що чекати в майбутньому?

Нас рейдернули: практичні поради адвоката

Що робити, коли вас «рейдернули»? До чого бути готовим? Про це розповідає Сергій Сироватка — адвокат з досвідом захисту постраждалих від рейдерських атак господарств. Хочеться вірити, що ці поради ніколи не стануть вам у нагоді. Але, як то кажуть, попереджений, отже, захищений.

Рейдери в суді: місія нездійсненна?

Навздогін попередньому матеріалу, для повноти «картини», радимо почитати про резонансну справу Сергія Сироватки. Як боротися з рейдерами не тільки в полі а й у судах — дізнавайтеся з перших вуст.

Аграрний портрет країни

Як спеціалізований інформаційний ресурс з конкретним профілем, нас надзвичайно цікавить, а хто ж наші читачі, якими напрямками вони займаються? Тому ми провели опитування серед читачів сайтів Kurkul.com, Latifundist.com, SuperAgronom.com, AgroPolit.com, Elevatorist.com та Traktorist.ua. На основі відповідей читачів ми сформували точний портрет українського аграрія, яким поділилися з широким загалом на День працівника сільського господарства. Якщо хочете знати, хто є хто в українському агробізнесі — вам сюди.

Як не посадити «контрабас»

Вас коли-небудь обманювали на ринку? Мабуть знайомо всім. Приємного мало. А от що робити, якщо вас обманули не з продуктами чи з побутовою технікою, а з саджанцями, від яких залежить майбутнє вашого бізнесу? Як недобросовісні продавці обманюють садівників та що робити, аби не потрапити в халепу. У цьому розслідуванні ми розібрали реальний випадок обману. Маємо надію, що чужий досвід убезпечить вас від подібних ситуацій.

© Kurkul.com, 2018 р.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.