В Україні за 2018 рік встановлено понад 800 МВт нових потужностей, які генерують «чисту» електроенергію. Це майже у 3 рази більше, ніж у 2017 році. Про це повідомила прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.
Нагадаємо, що в одній одиниці ВВП України (один долар) енерговитрати займають у середньому 47%. Водночас у сільському господарстві цей показник становить 40%.
Повідомляється, що в Україні «зелені» електростанції (вітрові, сонячні, тощо) виробляють до 2% електроенергії, яка споживається в країні, при цьому вона генерує на ринку 8% всіх коштів, або близько 10 мільярдів гривень на рік.
Все більше українських міст продовжують освоювати можливості генерації тепла з біомаси.
Один з яскравих цьогорічних проектів – запуск у Кам’янці-Подільському унікальної теплоелектростанції загальною потужністю 45 МВт, яка для виробництва електроенергії та тепла використовує, крім газу, солому, відходи кукурудзи і соняшника, тріску.
Інший показовий приклад – це місто Славутич, де твердопаливна котельня на трісці потужністю 10 МВт дозволяє забезпечити близько 30% міста теплом та гарячою водою.
На відновлювані джерела енергії активно переходять пересічні громадяни.
За останні 4 роки понад 6 тис. українських домогосподарств встановили сонячні електростанції загальною потужністю 121 МВт. Майже половину СЕС – близько 3 тис. – встановлено тільки за 9 місяців цього року.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта