Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) звернулась до Президента із закликом підписати ЗУ «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів». Про це повідомляє прес-служба асоціації.
Нагадаємо, Рада прийняла закон про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів.
Представники бізнесу переконані, що закон, з одного боку, допоможе споживачам отримати високий рівень захисту здоров’я та інтересів шляхом отримання всієї необхідної інформації для здійснення свідомого вибору харчових продуктів. З іншого, Україні виконати взяті на себе зобов’язання в рамках угоди про Асоціацію.
В ЄБА зазначають, що для споживачів законопроект містить багато важливих аспектів.
Разом з тим, хочемо акцентувати ті, які останнім часом використовуються як негативні зміни, які матимуть нищівний вплив на споживача. По-перше, введено 2 поняття щодо терміну придатності. «Вжити до» для продукції, що за своїми мікробіологічними властивостями може ставати небезпечною наступного дня після спливу зазначеної дати. А також «мінімальний термін придатності» для продукції, яка без явних ознак, наприклад, осаду в напоях, ще може споживатись без шкоди для здоров’я. Для деяких продуктів зазначення терміну придатності взагалі не є обов’язковим через їх специфіку. Йдеться про сіль, цукор, жувальну гумку тощо, - повідомляють в асоціації.
По-друге, міститься норма щодо маркування продукції з або без ГМО згідно діючого законодавства. Так, нещодавно позначкою «Без ГМО» маркувалась уся продукція, яка навіть апріорі не містила ГМО, наприклад вода. Згідно діючої норми позначка «з ГМО» обов’язково має бути на продукції, яка містить понад 0.9% генетично модифікованих організмів у будь-якому зі своїх інгредієнтів. Тобто, тепер потрібно буде вказувати на наявність ГМО, а не його відсутність, наявність алергенів, які можуть викликати непереносимість.
По-третє, відсутня необхідність зазначення інгредієнтів, які не виконують технологічну функцію. Тобто це ті інгредієнти, які наприклад використовуються як інгредієнти складових, або розчиняються при виробництві основного продукту. По-четверте, для продукції, яка складається із зрозумілих для рецептури інгредієнтів відсутня необхідність зазначати ці інгредієнти. Наприклад, продукції лише з молока та заквасочних культур. Дана норма була взята з відповідного технічного регламенту (п.10).
Також збільшено в 4 рази відповідальність операторів ринку харчових продуктів, що відповідають за інформацію про харчові продукти, за введення споживачів в оману.
Крім того, передбачено, що будь-які зміни щодо маркування набуватимуть чинності через 2 роки. Це дає можливість та час бізнесу якісно внести відповідні зміни в маркування і не створюватиме колапсів у роботі, - додають у ЄБА.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта