Через неефективне управління протягом 5 років держава недоотримала $70 млрд надходжень до бюджету. Про це свідчать результати дослідження Центру економічної стратегії (ЦЕС), повідомляє «Інтерфакс».
Нагадаємо, що від заниженої ціни на оренду землі бюджет України недоотримав $60 млн.
«Ця сума – вища за весь український зовнішній борг. Тобто проблему його обслуговування можна було б розв'язати за рахунок ліквідації лише найбільших корупційних схем... При цьому ця сума включає лише втрати у сфері державних фінансів, вона не відображає, скільки могла б заробити економіка, приватний сектор, наприклад, за рахунок появи ринку землі, поліпшення інфраструктури або усунення "дірок" чорного імпорту-експорту», – прокоментував результати дослідження виконавчий директор ЦЕС Гліб Вишлінський.
За даними дослідження «Скільки втрачає бюджет на неефективному управлінні країною?», суттєве посилення верховенства права в Україні за п'ять років могло б дати економічний ефект у $26,6 млрд одноразових надходжень і ще $8,6 млрд додаткових надходжень щороку.
Вишлінський зазначив, що найбільша сума в структурі бюджетних втрат стосується відкриття ринку землі та ухилення від сплати податків під час оплати праці. Прозорий і повноцінний ринок сільськогосподарської землі замість ринку оренди земельних ділянок відкрив би можливості для отримання додаткових $12,4 млрд до бюджету одноразово і $52 млн щороку, підрахували аналітики ЦЕС. Водночас за рахунок «тіньового» ринку праці держава недоотримує щороку $6 млрд: $2,8 млрд грн - від єдиного соціального внеску і $3,2 млрд - податку на доходи фізичних осіб.
Щороку $6 млрд недоотримує бюджет через тіньову зайнятість. Із 16 млн офіційно зайнятого населення, 2,6 млн працевлаштованих працюють або як ФОП (хоча насправді є зайнятими), або отримують зарплату "в конвертах". Причому таку зарплату отримує кожен третій. Ще близько 23%, або 6 млн працюючого населення, працюють без оформлення, - прокоментувала заступник виконавчого директора ЦЕС Марія Репко.
Поряд з цим управління інфраструктурою може принести додаткові $324 млн, якщо буде запроваджено плату за проїзд вантажівок автодорогами державного значення, а також $1 млрд щороку від державно-приватного партнерства. Окрім цього, $1 млрд Україна втрачає через «сірий» імпорт товарів - загалом його обсяг експерти оцінили в $4,05 млрд.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта