Визначено пріоритети розвитку АПК на 2019 рік
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Найбільше дотацій у 2019 році отримають тваринники. Про це виданню «Дзеркало тижня» розповів виконувач обов'язків міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.

Нагадаємо, що Бюджет-2019 не став приємним сюрпризом для аграріїв. Замість обіцяних 6,9 млрд грн дали 5,9 млрд грн, тобто на один млрд менше. Крім того, в бюджетну ніч нардепи та уряд позбавили аграріїв можливості отримувати додаткові кошти на АПК з 2020 по 2025 роки.

«У майбутньому році (хотілося б і в перспективі ще кількох років) фокус збережеться на підтримку тваринництва і інших капіталомістких галузей, які сприяють створенню робочих місць, формування продукції з доданою вартістю і є в силу тривалого терміну окупності високоризиковими для інвесторів», – пояснив він.

У наступному році уряд продовжуватиме дотувати фермерський блок. Програми будуть спрощені й менш залежні від банківського сектора, говорить заступник міністра. Більший акцент буде зроблено на розвитку переробки та логістики.

Більшість програм підтримки-2019 вже знайомі сільгоспвиробникам або зазнають точкових вдосконалень, таким чином можна розраховувати на активний попит на них з боку тих аграріїв, які до сих пір сумнівалися, що держава проявить послідовність і надійність, заявив Мартинюк.

На міжнародному ринку в 2019 році буде не все спокійно, каже заступник міністра. Це стосується партнерства України та інших країн.

Однак можна з упевненістю сказати, що українські експортери, кілька років тому витримали колосальне випробування на міцність втратою багаторічного торгового партнера і зуміли перебудуватися і відіграти позиції, готові до будь-яких торгових несподіванок, – наголосив він.

Сьогодні Україна не чекає зовнішнього інвестора. Як мінімум, це стосується галузі АПК. Тому, наступний рік, як і поточний, пройде під гаслом «ми самі собі інвестори», вважає він.