За даними аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор», копання цукрових буряків завершено, проте частина врожаю досі зберігається у кагатах на полях.
Як словами Василя Долінського, аналітика сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор», в поточному сезоні було накопано 13,5 млн тонн цукрових буряків, що майже на 1 млн тонн менше ніж минулого року, пише ukrsugar.com.
«Попри погані погодні умови, хвороби та шкідників, виробники змогли отримати найвищий показник середньої урожайності - 49,4 т/га. Ґрунтово-кліматичні умови та велика кількість вологи в ґрунті спричинили такий неочікуваний результат», — зазначив фахівець.
Якщо детальніше розглянути урожайність за географічним критерієм, то найурожайнішими в цьому році стали Львівська, Вінницька та Київська області із середньою урожайністю коренеплодів 55-60 т/га. Найгірші показники на Харківщині — 37,0 т/га та Кіровоградщині — 34,8 т/га. Чимало господарств, переважно Західних та Центральних областей України, отримали на окремих полях урожайність понад 80 т/га.
«Враховуючи значне зменшення посівних площ в поточному році, польові роботи із копання та вивезення врожаю затягнулися. З однієї сторони, низька кількість опадів та відносно високі температури дозволили оперативно викопати та вивезти врожай, навіть з проблемних полів, де немає доріг з асфальтованим покриттям. З іншої, заводам було потрібно копати цукрові буряки не кваплячись, адже переважна більшість врожаю страждала від гнилей і не зберігалася в кагатах», — підсумував Долінський.
Окрім, проблем зі зберіганням погодно-кліматичні умови другої половини літа спричинили аномально низьку цукристість коренеплодів. Середня цукристість коренеплодів цього року в Україні становить — 16,3%, що нижче ніж за останні 3 роки на 7%.
Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Технологічну карту СуперАгронома.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта