В окремих районах на Херсонщині фахівці з фітосанітарної безпеки фіксують справжнє нашестя гризунів. Подекуди на гектарі посівів озимих налічується до тисячі мишей.
За словами фахівців — спалахи чисельності мишоподібних гризунів — природний процес, проте якщо раніше це відбувалося раз на 5-7 років, то тепер — кожні 3 роки, пише golos.com.ua.
Спричинене дане явище зміною клімату.
«Зими у нас стали м'якішими, морози нетривалі, тож умови для розмноження шкідників цілком сприятливі. Найгірше, що хижаки в екологічній «піраміді» неспроможні врегулювати чисельність польових мишей — просто їх занадто багато», — пояснює Михайло Федорчук, доктор сільськогосподарських наук, декан агрономічного факультету Херсонського державного аграрного університету.
За його словами у такому випадку власникам та орендарям сільськогосподарських угідь слід боротись з гризунами за допомогою біопрепаратів, дружніх до навколишнього середовища. Вони недешеві, але якщо зекономити на обробці, втрати врожаю можуть бути набагато більшими.
Нагадаємо, до цього про масове поширення гризунів у посівах озимих на Херсонщині повідомляло обласне управління Держпродспоживслужби.
Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Технологічну карту СуперАгронома.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта