На міжнародному ринку попит на ефірні масла з різних рослин щорічно зростає на 6-8%. Найближчі 5 років очікується, що ринок збільшиться з нинішніх $8 млрд до $12,1 млрд.
Про це повідомляють експерти Pro-Consuting.
Близько 50% світового обсягу ефірних олій споживається на європейському континенті. На другому місці — Північна Америка (26%), на третьому — Азіатсько-Тихоокеанський регіон (24%).
«Україна, перебуваючи в безпосередній близькості від самого ємного ринку збуту ефірних олій і маючи хороші умови для культивування лікарських трав, може скористатися цим для нарощування експорту цього виду продукції. Однак поки це потенціал не реалізується повною мірою. Навпаки, за підсумками 11 місяців 2017 спад виробництва ефірних олій в нашій країні склав майже 30,5%, і сталося це через різке подорожчання імпортованої сировини», — зазначили експерти.
Разом з тим, виробництво ефірних олій може бути дуже вигідним, про що свідчить приклад Бразилії, яка експортує їх щорічно близько 14,4 тис. тонн, або Німеччині — 4,26 тис. тонн.
Саме організація бізнесу по виробництву ефірних олій, закупівля сировини є найбільш ємною статтею витрат в структурі первинних інвестицій, а вже за нею йде вартість виробничої лінії та іншого обладнання.
«У разі чіткого виконання розрахунків, витрачені на створення підприємства кошти окупляться менш ніж за 2 роки, а робота на постійно зростаючому ринку дасть необхідні ресурси для подальшого розвитку бізнесу», — зазначають експерти.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта