АВМ офіційно відкрила «Перший молочний кооператив» та підсумувала рік роботи Uman Labs
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Днями в Умані відбулося урочисте відкриття «Першого молочного кооперативу» та підсумування першого року роботи лабораторії якості молока Uman Labs.

Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока (АВМ).

«Дуже хочу подякувати членам Асоціації виробників молока, людям які є фанатами молочної справи. Разом ми навчимося працювати пліч-о-пліч  і робити з вашого якісного молока якісний продукт, який зможемо продавати на зовнішніх ринках», —  поділився Андрій Дикун.

Перерізали стрічку Андрій Дикун, голова Всеукраїнської Аграрної Ради, Олена Жупінас, керівник проекту «Гуртові закупівлі молока» та Сергій Баранівський, співвласник ПрАТ «Тернопільський молокозавод».

 «Як показує світовий досвід, майбутнє за кооперативами. Впевнені, що діяльність АВМ стане хорошим прикладом для молочної галузі України, — зазначив Патрік Райдер, директор проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Також гостям провели екскурсію кооперативом та розповіли про реалізацію потенціалу молочної галузі України через кооперацію світового зразка та спільну переробку.

«За прогнозами аналітиків, попит на молочну продукцію зростає пропорційно збільшенню населення планети. Теперішні лідери молочного ринку не зможуть задовольнити стрімко зростаючий попит. Відтак усі абсолютно резонно дивляться на Україну як на країну, що  протягом 10 років може увірватись  в ТОП-10 виробників молочної продукції у світі. Але для того, щоб посилити свою присутність на ринку, необхідна повноцінна співпраця з відповідною економічною віддачею. Потрібно гарантувати безпечність, простежуваність молока та якість сировини, що допоможе нам максимально реалізувати молочний потенціал України», — розповіла Ганна Лавренюк, віце-президент АВМ.

Директор Uman Labs, Андрій Білан  підбив підсумки першого року роботи лабораторії та розповів про досягнення в підвищенні якості молока на вітчизняних фермах.

«За рік роботи фахівці лабораторії Uman Labs розробили діагностичний набір М-КІТ, що дозволяє за добу визначити збудників маститу на території ферми. Крім того, недавно ми розробити М-LAB, мобільну лабораторію, яку вже встигли представити на виставці Eurotir. Також маємо кілька розробок, що наразі знаходяться на стадії патентування. Далі ми плануємо розширювати кількість послуг та збільшення клієнтської бази», — зазначив Андрій Білан.

Нагадаємо, що перспективи та актуальні для молочного бізнесу теми обговорять на ХІІ Міжнародному молочному конгресі — ключовій події молочної галузі України.