Недостатній рівень логістики і ємності аграрної інфраструктури може завадити реалізації потенціалу українського АПК.
Про це написав в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на своїй сторінці у мережі Facebook.
Він зауважив, що зважаючи на параметри українського АПК інвестори нічого з того не бояться і цифри «70 млн тонн врожаю, 45 млн+ тонн експорту» перекривають можливі перестороги.
«Рекордний врожай цього року яскраво виявив дисбаланс потреба/наявні потужності, і вирівняти його вдалося виключно тому, що вагони "Укрзалізниці" фактично перетворилися в склади на колесах», — наголосив Максим Мартинюк.
Він зауважив, що ці проблеми будуть поглиблюватися по мірі зростання валу врожаю.
«Але хороша новина в тому, що Уряд передбачив суттєву допомогу на їх вирішення, і в бюджеті на 2019 рік із загальним аграрним кошторисом на рівні 6 млрд гривень програми підтримки поширені і на проекти із переробки та зберігання сільгосппродукції», — відмітив очільник Мінагрополітики.
Він зауважив, що за останні вісім років Україна додала до переліку торгових партнерів 50 країн світу, втративши при цьому одного (але великого). Загальний баланс на сьогодні — 170 ринків збуту. Лише за останній рік погоджено 20 міжнародних сертифікатів на експорт тварин і продуктів тваринного походження. Стимулювання зовнішнього попиту — необхідна умова для розвитку вітчизняного АПК.
Мартинюк зазначив, що наступного року Мінагрополітики планує точкову підтримку галузей, які найбільше цього потребують, насамперед тваринництва.
«Ефективність профільних програм стане очевидною мінімум через 3 роки, тому пропри критику уряд продовжуватиме їх дію Моя світоглядна позиція полягає в тому, що український АПК досяг такого рівня, який дозволяє не калькувати європейську систему дотацій… У нас немає мети, та й немає ресурсу, якщо чесно, щоб роздавати гроші на гектар. Такий підхід нічого не стимулює», — зазначив Максим Мартинюк.
Він також зауважив, що для інвесторів важлива стабільність у галузі, яку має забезпечити уряд. Іноземних партнерів не лякають ні воєнний стан, ні вибори в Україні, головне, щоб «координати», в яких вони працюють, не змінювалися або змінювалися прогнозовано.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта