Обсяги вирощування свиней в Україні зменшилися — АСУ
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Деякі виробничі показники свинарства не продемонстрували відновлення, як наприклад динаміка поголів’я. 

Про це повідомляє аналітичний відділ асоціації «Свинарі України».

«Дійсно, окремі позиції залишилися дещо послабленими. Наприклад, обсяги вирощування поголів’я "просіли" на 1,8% проти 2017 (475,8 тис. т. за підсумками одинадцяти місяців 2018). Таке скорочення показника пов'язане і зі зменшенням отриманого приплоду (6,26 тис. т живою масою проти 6,76 тис. т за січень-листопад 2017), і з чотиривідсотковим збільшенням падежу серед промислового поголів'я. Минулоріч через падіж с/г підприємства втратили 7,8 тис. т живої ваги свиней, а в 2018 такі втрати зросли до 8,1 тис. т.», — коментують в асоціації.

Разом з тим, експерти АСУ констатують, що незважаючи на «просідання» кількості свиноматок в країні (-11% або 25 тис. голів), їх продуктивність навпаки зросла. Так, за 11 місяців року приплід поросят у розрахунку на 1 свиноматку склав майже 30 кг, проти минулорічних 28,8 кг за відповідний період.   

Щодо реалізації на забій, її обсяги демонструють більше «відставання» від минулорічного показника, співставно з підсумками вирощування.

«Менша пропозиція живця спричинила скорочення забою на 4,8% — до 445 тис. т живою масою. З іншого боку, зміна співвідношення вирощування та забою вказує, що обсяги пропозиції свиней забійної кондиції поступово відновлюватиметься», — додають аналітики.

Нагадаємо, протягом 9 місяців 2018 року в Україні введено в експлуатацію 52 тваринницьких комплекси загальною вартістю 1,2 млрд грн.