На Чернігівщині відбулася нарада щодо нарад запобігання порушень законодавства в сфері насінництва та розсадництва
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

На Чернігівщині на базі Носівської селекційно-дослідної станції відбулася спільна нарад щодо запобігання порушень законодавства в сфері насінництва та розсадництва щодо обігу насіння та садивного матеріалу, ввезення насіння для селекційних, дослідних робіт та експонування та запобігання обігу контрафакту».

У заході взяли участь представники ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області; Департаменту АПР, екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА; ДУ «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія»; Чернігівської обласної філії державного підприємства Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції; Філії Чернігівського обласного державного центру експертизи сортів рослин Українського інституту експертизи сортів рослин; сільгоспвиробники.

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен відзначив, що наразі в Україні є певні проблеми щодо погіршення сортів у процесі їх виробничого використання через генетичну виснаженість, недотримання технологій вирощування сорту, неякісний обробіток ґрунту, несвоєчасне застосування та недодержання норм при використанні засобів захисту рослин на посівах.

Також, за його словами, великою проблемою залишається підробка посівного матеріалу, порушення права інтелектуальної власності на сорти і потрапляння на ринок насіння з низькими показниками якості, через що страждає репутація компанії-виробника оригінального насіння та значною мірою зменшуються обсяг продажу посівного матеріалу, що несе собою величезні збитки для виробника.

У рамках заходу учасники наради обговорили основні засади державного нагляду в сфері насінництва та розсадництва, порядок отримання підтвердження на ввезення насіння для селекційних, дослідних робіт та експонування та порядок знищення насіння, що не може бути використане на посів та інші цілі.

Окрему увагу учасники заходу приділили питанню небезпеки для людей та навколишнього природного середовища від використання фальсифікованих засобів захисту рослин.

Також учасники заходу ознайомилися з діяльністю Носівської селекційно-дослідної станції Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН.

Інфоіндустрія

за матеріалами consumer.gov.ua