Туреччина входить до числа десяти найбільших торгівельних партнерів України. За результатами 2017 року товарообіг сільгосппродукції між нашими країнами зріс на 31%.
Круглий стіл з аграрних питань "Україна – Туреччина" пройшов у Києві, в приміщенні Торгово-Промислової Палати України, повідомив Олександр Кривенко, кореспондент газети "Агробізнес Сьогодні".
Участь у цій зустрічі взяли вітчизняні та турецькі підприємці сільськогосподарської галузі економіки, представники органів центральної влади обох держав, лідери профільних національних і двосторонніх професійних об’єднань, а також представники аграрних мас-медіа.
Захід відбувся з нагоди візиту до України делегації Турецької Республіки, яку очолював Міністр сільського та лісового господарства Бекір Пакдемірлі.
Згідно з офіційними даними Мінагрополітики, Туреччина входить до числа десяти найбільших торгівельних партнерів України. За результатами 2017 року товарообіг сільськогосподарської та харчової продукції між вітчизняними та турецькими компаніями зріс на 31 відсоток порівняно з попереднім роком і становив 1,23 млрд. дол. США. Серед наших експортерів Турецька Республіка посіла на загал 6 місце з часткою 4,2 відсотка (625,2 млн. дол. США) за період із січня по жовтень поточного року. В структурі поставок аграрних товарів із України до цієї країни превалюють насіння та плоди олійних рослин (11,9 відсотка); зернові культури (9,4 відсотка); залишки харчової промисловості (6,8 відсотка); жири й олії тваринного або рослинного походження (4,2 відсотка).
«Вже за 10 місяців поточного року наш двосторонній товарообіг між нашими державами становить майже 900, а якщо бути точною, 895 мільйонів доларів. Я впевнена, що і цьогоріч Туреччина в АПК буде країною-мільярдером саме в сенсі взаємного обігу продукції», так висловилась у своєму виступі на круглому столі Ольга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції.
Водночас вона зазначила, що в 2017 році фінансовий показник товарообігу між Турецькою Республікою й Україною становив близько 3 мільярдів доларів США, понад третина з яких, а саме 1,2 мільярда припала на продукцію сільськогосподарського та харчового виробництва.
«Поруч із нами цікаві та перспективні ринки Європейського Союзу, з ким і ви, і ми вже маємо зону вільної торгівлі. Це дає можливість створити потужний трикутник співпраці, що забезпечить сприятливі умови для бізнесу в агросфері, який прагне поставляти свій товар і в треті країни», поділилась своїми міркуваннями із учасниками зустрічі Ольга Трофімцева.
Задовольнити такі амбіції покликана спільно створена якісна логістика й інфраструктура, а також націленість на формування доданої вартості продукції, що виробляється аграріями з дотриманням високих ветеринарних, фітосанітарних і інших відповідних стандартів.
В ексклюзивному інтерв’ю, яке погодився дати нашому виданню міністр Бекір Пакдемірлі, було повідомлено, що нинішній візит турецької делегації є відповіддю на запрошення відвідати Україну, яке прозвучало з вуст Ольги Трофімцевої, яка здійснила свій візит у Туреччину влітку цьогоріч.
«Сьогодні зовнішньоекономічний оборот Туреччини складає 16 млрд. доларів США. Своєю продукцією ми годуємо не лише 80 млн власного населення, але й 40 млн. туристів, а також 4 млн. сирійців, які тут мешкають. Нас єднає з Україною прагнення збільшувати обсяг торгівлі в аграрній сфері. Туреччина має всю необхідну інфраструктуру для розвитку сільського господарства і ми відкриті для партнерства на цьому напрямку», сказав міністр Пакдемірлі.
Крім того, він заявив, що турецька влада уважно стежить за розвитком подій в Україні, як у Криму, так і на Донбасі, та солідаризується з нами.
«Ми підтримуємо ваш суверенітет і територіальну цілісність. Україна – наш добрий і надійний сусід, важливий стратегічний партнер у промисловості, туризмі та в інших сферах. Вона відіграє важливу роль у Чорноморському басейні для збереження стабільності та безпеки. Звісно, ми не визнаємо незаконну анексію Криму. Права й інтереси кримських татар є одним із наших головних пріоритетів», наголосив співрозмовник.
Варто нагадати, що нещодавно президенти України та Туреччини, відповідно Петро Порошенко та Реджеп Таїп Ердоган, домовились підписати до кінця поточного року Угоду про вільну торгівлю. Передбачається, що завдяки цьому щорічний українсько-турецький торговельний оборот зросте до 10 мільярдів доларів США.
Досягти цієї конкретної цілі реально, чому і слугував круглий стіл у ТПП України.
«Наша зустріч розвиває співпрацю в аграрній сфері. Вона не обмежується обговоренням актуальних питань, а спрямована на встановлення безпосередніх стосунків між підприємцями обох країн. В нашій делегації 25 підприємців, які уособлюють різні сфери сільського господарства: зернових і олійних культур, насіння, соняшникової олії, тваринництва тощо. Вони вболівають за аграрну справу та здатні вести конструктивний діалог зі своїми тутешніми колегами. Дуже важливо, щоби люди зустрічались один із одним, та спілкувались у результаті особистих знайомств. Я вірю, що такі контакти будуть завжди продуктивними», резюмував Бекір Пакдемірлі.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта