Критерії вибору сорту сої для різних строків та цілей посіву
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

При виборі сортів сої для різних строків посіву перш за все необхідно визначитись з тим, чого ми хочемо досягнути, наприклад, найвищої врожайності чи ранніх строків збирання для подальшої можливості посіву озимої пшениці. 

Посів сої починають, як правило, з пізньостиглих сортів (наприклад, спочатку Ментор, потім Амадеа та Сенатор, далі Алігатор і Галлек) при температурі ґрунту на глибині 10 см не нижче 10-12°С, що дасть змогу отримати дружні та вирівняні сходи.

Якщо говорити про календарні строки, то посів сої може починатись з 15-20 квітня і тривати до 5-10 травня, іноді до 15-20 травня. Але під кожний строк посіву необхідно підбирати відповідний сорт сої враховуючи суму активних температур необхідну для його дозрівання.

 

Вважається, що посів сої слід починати разом з посівом кукурудзи (оптимальний період встановлюється під час цвітіння яблуні) і до 21 червня посіви сої повинні зімкнути міжряддя. Запізнення зі строками посіву призводить до зниження врожайності та підвищення вологості зерна під час збирання.

Оптимальна глибина посіву становить 4-5 см, ширина міжрядь – 15-45 см.

Отже, для досягнення максимальної врожайності та ранніх строків посіву найкраще підійде сорт Ментор. Для можливості посіву озимої пшениці після збирання сої, а також для оптимальних та пізніх строків посіву – Сенатор, Амадеа, Алігатор та Галлек.

Успішної Вам праці та гарних врожаїв!

Інфоіндустрія

за матеріалами eridon.ua