Виробники нішевих культур дедалі активніше використовують у своїй роботі аграрні розписки.
Якщо торік у сегменті нішевих культур було оформлено лише дві аграрні розписки, то наприкінці жовтня 2018 року їхня кількість уже сягнула 26. Одна з них стосується кавунів. Про це йдеться в статті «Кавуни за аграрною розпискою» , передає «Агробізнес Сьогодні».
«Кавунову» розписку було оформлено в Херсонській області. Її видано ТОВ «Таврида» зі Скадовського району, що належить до невеликих фермерських господарств — загалом обробляє близько 300 га. За аграрною розпискою господарство зобов’язалося поставити компанії «Агат-Південь» 300 т кавунів. Розписка була виписана 16 серпня, а вже через місяць її закрили — кредитор та позичальник засвідчили, що свої зобов’язання по ній вони виконали.
Унікальність «кавунової» розписки полягала в тому, що вона оформлялася вже у розпал збирання врожаю. Тому партнери мали діяти в прискореному темпі та водночас зважено, розуміючи свої права та зобов’язання.
На відміну від банківських кредитів, видача яких може розтягнутися на місяць і більше, підготовка та видача аграрної розписки зазвичай займає від кількох днів до двох тижнів. Ті кредитори та позичальники, які працюють зі згаданим інструментом не вперше, таку процедуру проходять ще швидше. Хоча «Агат-Південь» і фермерське господарство «Таврида» раніше не мали справи з аграрними розписками, проте на посвідчення розписки витратили близько години, а на закриття — лише 15 хвилин. Зі слів сторін, підготовка також не була складною, хоча й виникали технічні нюанси, пов’язані з документацією та сезонною завантаженістю під час збору врожаю.
Аграрні розписки підходять для агробізнесів різних напрямів та розмірів, зокрема, для малих та середніх фермерських господарств, які найбільше відчувають гостру нестачу обігових коштів і мають обмежений доступ до банківського кредитування.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта