Українським аграріям рекомендують переходити на цифрову технологію і ставати учасниками світового ринку розподілу праці.
Українська аграрна конфедерація зібрала нещодавно за круглим столом відомих експертів, аби обговорити актуальне питання для вітчизняного сільського господарства. Це — використання digital trading (цифрові операції) в агробізнесі, повідомляє «Агробізнес Сьогодні».
Серед запрошених експертів — CEO, co-founder Tradomatic Денис Балон та co-founder Agroxy Андрій Дресвянников. Завдяки здатності технологій впливати на ефективність, вартість та якість сільськогосподарської продукції, вони все більше використовується у взаємовідносинах «виробник-споживач». Відтак, майбутнє агробізнесу за digital trading — так вважають експерти.
«Це є інноваційний напрямок, яким ми маємо рухатися, насамперед в аграрному секторі економіки. Це шлях, за яким йдуть усі країни світу, не винятком є і Україна. Наша країна вже має багато напрацювань у цій сфері. Світові лідери, які використовують цифрові рішення в агросекторі, — США, Китай», — зазначив президент Всеукраїнського громадського об’єднання «Українська аграрна конфедерація» Леонід Козаченко.
Згідно з прогнозами, вже до 2020 року частка електронного комерційного ринку США зросте до $630 млрд, а Китаю ще більше — до $1,7 трлн. В Україні також створені онлайн платформи, які пропонують укладання угод з їх миттєвим підтвердженням, пошук кращих цінових пропозицій та потенційних покупців, автоматичну перевірку контрагентів та складських документів.
Читайте також: Навіщо нам діджиталізація?
Зокрема, окремі з цих електронних платформ вже використовуються як онлайн торги з підтвердженими обсягами продукції між перевіреними контрагентами. Крім того, вони мають безкоштовні сервіси, які можуть зацікавити аграріїв, навіть якщо вони нічого не продають. Інші є багатофункціональними платформами, що дозволяють укладати угоди онлайн, аналізувати ринок, продавати і купувати соняшникову олію, пшеницю, кукурудзу, сою та ріпак як на біржі — в одне натиснення та за кращою ціною. Це — по суті маркетплейс для швидкої і безпечної торгівлі.
«Ми вкладаємо свої гроші в те, за чим майбутнє, тому інвестуємо в цифровізацію агроринку. Таким вже є світовий тренд у США, Китаї та Європі. В Україні, на мою думку, власні цифрові технології мало використовуються. У нас є бажання покращити досвід торгівлі і створити продукт, який би використовувався тут, а згодом і в усьому світі», — зазначив Андрій Дресвянников.
Голова Наглядової ради Торгово-промислової палати Ізраїль-Україна Євген Шульгін, який брав участь в обговоренні питання запровадження digital trading в Україні, не погодився з українськими експертами щодо розробки і запровадження власної комп’ютерної технології.
«Ви говорите про власний продукт. Проте сьогодні всі країни користуються світовим. На ринку цифрових рішень кордонів немає. І говорити про створення власного продукту не варто. Не має і не буде ізраїльських, американських програм чи якихось інших: сьогодні є світові. Тому давайте використовувати те, що вже є краще в світі. Це те, до чого ми будемо прагнути в цифровій економіці. Ми готові вам у цьому допомогти», — запевнив українських колег Євген Шульгін.
Він додав, що для ізраїльтян все, що пов’язано з інноваціями, цифровими рішеннями — є питанням національного рівня.
«Ми самі користуємося цими технологіями і пропонуємо іншим країнам. Дивлячись на Україну, вважаємо, що не все так сумно, як ви говорите: ваша країна одна із передових країн світу в галузі ІТ-розробок. Ізраїль теж починав із подібного. Як на мене, використання цифрових інновацій в агросекторі України дуже високе. Крім того, з точки зору логістики все дуже гарно організовано. Якщо говорити про цифрову економіку України, то фермери повинні переходити на цю технологію, адже це дешевше і вигідніше. Але тут, у разі запровадження цифрової економіки, постає інша проблема — підготовки кваліфікованих фахівців, їх навчання», — зауважив Євген Шульгін.
Неля ГРАБОВСЬКА, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта