З початку 2018 року профільними державними установами до українських водойм випущено 13,9 млн екз. водних біоресурсів. З них 11,6 млн екз. – у період серпень-листопад поточного року.
«Держрибагентство планомірно здійснює заходи зі збереження та збільшення чисельності водних біоресурсів у природному середовищі, їх біологічного різноманіття шляхом забезпечення охорони, відтворення та раціонального використання», - зазначив Голова Державного агентства рибного господарства України Ярослав Бєлов.
Він додав, що профільні державні установи, які належать до сфери управління відомства, у 2018 році випустили майже 9 млн екз. рослиноїдних видів риб та коропа, 1,6 млн – стерляді, севрюги та російського осетра та 3,3 млн – щуки, сома та судака.
Також 173 тис. екз. дунайського лосося, райдужної та струмкової форелі було зариблено річки Серет, Черемош і Прут у Чернівецькій області. Ці види риб були вирощені на ДУ «Рибоводний форелевий завод «Лопушно».
Найбільше було випущено водних біоресурсів (6,2 млн екз) ДУ «Херсонський виробничо-експерементальний завод по розведенню молоді частикових риб». Зокрема, вселено 4,9 млн екз. рослиноїдних видів риб і коропа та 1,3 млн екз. щуки і сома.
Ще 5 млн екз. було вселено ДУ «Новокаховський рибоводний завод частикових риб». З них: 3 млн – рослиноїдних видів риб і коропа, 2 млн – щуки, сома та судака.
Також 2,5 млн екз. випущено у водойми ДУ «Виробничо-експерементальний дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод ім. академіка С.Т. Артющика». Зокрема, 1,6 млн – стерляді, севрюги й російського осетра та 0,9 млн – рослиноїдних видів риб і коропа. Наразі роботи із вселення водних біоресурсів на цьому заводі тривають. Після покращення гідрометеорологічних умов додатково буде вселено ще понад 100 тис. екз. молоді коропових видів риб.
Крім того, у 2018 році державні заводи значно розширили географію вселення.
Так, за ініціативи Держрибагентства та вперше з моменту існування ДУ «Херсонський виробничо-експериментальний завод по розведенню молоді частикових риб» відбулось вселення водних біоресурсів у Канівське водосховище, а також р. Південний Буг.
17 жовтня до водойми у містах Українка та Ржищів було випущено 7 тонн мальків товстолоба, коропа і білого амура (понад 264 тис. екз.).
8 листопада проведено зариблення акваторії р. Південний Буг, в межах Вінницької області. Всього до річки вселено 4,5 тонн мальків коропа, щуки, товстолобика та білого амура.
Протягом року відбувалося зариблення наступних водойм:
- Київське, Кременчуцьке, Каховське, Дністровське водосховища;
- Дніпро-Бузька гирлова система;
- Дніпро-Бузький лиман;
- річки Десна, Сейм, Шостка, Південний Буг,Чайка, Конка, Серет, Черемош, Прут, Сула, Сугоклея, пониззя р. Дніпро.
Довідкова інформація:
У період з січня по листопад 2018 року на всій території України зариблення в Режимі спеціальних товарних рибних господарств (СТРГ) здійснювало 150 суб’єктів господарювання, якими було вселено 15,6 млн екз. молоді риб.
Крім того, за участі представників територіальних органів рибоохорони користувачами, громадськими організаціями, в тому числі, за рахунок компенсаційних коштів та благодійних внесків у рибогосподарські водні об’єкти України було випущено 3,7 млн екз. малька риб.
В цілому, з початку 2018 року рибогосподарські водні об’єкти України зариблено 32,3 млн екз. риб.
Прес-служба Держрибагентства
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта