Student Wanted: Де прокачати агро-скіл та пройти виробничу практику або стажування?
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Чи є альтернатива літнім поїздкам «на клубніку» до Німеччини або Польщі?

Новоспеченим випускникам вишів, зокрема й аграрних, часто бракує практичних умінь. Тоді як підприємства шукають молодих і водночас досвідчених спеціалістів. Як ним стати ще під час навчання в коледжі або університеті? Один з перевірених способів – пройти стажування на виробництві, а може, й залишитись там працювати. Agravery.com поцікавився у HR-фахівців провідних аграрних компаній де і як студенту набути практичних навичок в агро-секторі.


Хто ми: BASF (Київ) – міжнародна компанія з виробництва засобів захисту рослин

Кого ми шукаємо: студентів 4-5 курсу агрономічного факультету, випускників

Плюс до карми: якщо маєте водійські права та вмієте керувати автомобілем

Що ми пропонуємо: 7 місяців оплачуваного стажування на повний робочий день. Програма передбачає візити до фермерських господарств,  діагностику стану посівів, надання рекомендацій. Стажування на базі Агро-центрів включає проведення польових досліджень, моніторинг стану посівів, аналіз ефективності. За наявності вакансій кращі стажери отримують роботу в компанії. Також є можливість залишитись на другий термін практики, якщо у попередньому досягнуто високі результати. По завершенню стажування видаємо сертифікат. Наступний набір на стажування триватиме у вересні–жовтні 2019 р.

Де нас знайти: сторінці компанії у fb, сайті rabota.ua, дошках оголошень у ВНЗ

Владислав Пастух, регіональний менеджер у Вінницькій області:

Владислав Пастух під час стажування у BASF

- Я вчився на 1 курсі магістратури Вінницького національного аграрного університету і паралельно працював агрономом у господарстві, коли відправив резюме у  BASF. Потім пройшов співбесіду із представниками компанії в університеті. Заключним етапом було конкурсне завдання, яке ми виконували у київському офісі компанії. Потрібно було розробити і захистити технологію вирощування пивоварного ячменю. 

Моє стажування проходило у Вінницькій області. В основному ми займались просуванням продуктів компанії. Приїжджали у господарства, спілкувались із власниками, агрономами, надавали вичерпну інформацію про препарати BASF і рекомендації щодо їх застосування. Компанія забезпечувала нас службовим автомобілем, мобільним телефоном та ноутбуком. Я пройшов три терміни стажування і зрештою отримав роботу у компанії.


Хто ми: Syngenta (Київ) – міжнародна компанія з виробництва насіння та засобів захисту рослин

Кого ми шукаємо: студентів від 3-4 курсу різних спеціальностей

Плюс до карми: якщо добре володієте англійською та пакетом MS Office

Що ми пропонуємо: оплачуване піврічне або річне стажування за місцем проживання. Здобувати навички можна за двома напрямками – комерційно-адміністративним (у відділах HR, маркетингу, фінансів київського офісу, що передбачає участь у підготовці фінансових звітів, проведення розрахунків, підготовку презентацій тощо) і агрономічним (у відділах біологічних досліджень, селекції, виробництва і технічного маркетингу у київському і регіональних офісах). Графік  роботи для стажерів в офісі, як правило,  займає половину робочого дня і для стажерів у полі – повний робочий день. Стажування у нашій компанії може зараховуватись як переддипломна практика, ми також надаємо дані для написання диплому. За наявності вакансій працевлаштовуємо студентів. Щоб потрапити до нас на стажування потрібно подолати три кроки – заповнити анкету і відправити резюме, пройти телефонну співбесіду та інтерв’ю в офісі компанії.

Де нас знайти: на сайті компанії та на сторінці у fb

Світлана Ткаченко, стажерка відділу HR

Світлана Ткаченко, стажерка Сингенти

- Коли я пройшла на стажування, я навчалась на 5 курсі Києво-Могилянської академії за спеціальністю Психологія. Досвіду в HR у мене не було, спочатку я працювала тільки з документами, проводила відпустки через 1С. Коли звільнилась асистентка, я перейняла її обов’язки: проводила зі студентами співбесіду, вела документацію прийнятих співробітників, проводила для них вступну лекцію про історію компанії та розвиток бренду. У мене, як у стажера, немає чітко встановленого переліку завдань. Тому я можу  скрізь себе спробувати, що мені дуже подобається. Наразі я поєдную роботу з навчанням: в залежності від розкладу працюю або у першу або у другу зміну. Найбільш цікаво для мене проводити прийом на роботу, спілкуватись з новими людьми у компанії. Хоча на початку це завдавало мені чимало клопоту, я багато перепитувала у колег. Але завдяки дружньому колективу швидко адаптувалась.  


Хто ми: Нібулон (Миколаїв) – провідний сільськогосподарський виробник та експортер, суднобудівник, власник вантажного та пасажирського флоту

Кого ми шукаємо: студентів, які бажають пройти практику

Плюс до карми: якщо ви навчаєтесь за аграрним, економічним, правовим або судноплавним напрямком

Що ми пропонуємо: пройти практику в будь-якому з підрозділів компанії залежно від вашої спеціальності. На період практики приймаємо студента на тимчасову штатну одиницю і виплачуємо заробітну плату. Якщо направляємо вас в інший населений пункт – надаємо житло за рахунок компанії. У період весняно-осінніх польових робіт забезпечуємо харчуванням. Під час практики студенти користуються відкритою фінансовою звітністю компанії, консультуються з фахівцями. Це дозволяє підготувати необхідні звіти, курсові та дипломні роботи. Кращі практиканти можуть отримати роботу і працювати за зручним графіком водночас із навчанням у ВНЗ.

Де нас знайти: заповнити анкету  на проходження практики в офісі або на сайті компанії у розділі «Кар’єра»

Марія Князева, фахівець юридичної служби з розрахунків

- Я навчаюсь на 4 курсі Чорноморського національного університету за спеціальністю Економіка підприємства.  Влітку я протягом двох тижнів проходила практику у юридичній службі компанії, а зараз тут працюю. Оскільки я вивчаю економіку, то мої обов’язки пов’язані з нарахуванням корабельного та адміністративного збору. Морські порти можуть неправильно нарахувати ставки у подвійному розмірі.  Відтак моя задача – перерахувати ставки на кожне судно. Отримані результати дозволяють у суді довести факт неправомірного нарахування ставок.

У компанії я навчилась проводити аналіз реальних економічних показників, дізналась як здійснюється погрузка на велике судно, як його потрібно фрахтувати, які документи слід оформлювати. Тепер я на власні очі бачу всі ці коносаменти, доручення та інвойси. На початку практики і подальшої роботи мені було складно розібратись у великій кількості цифр та юридичних термінах «відзив на позов», «клопотання» тощо. Але колеги мені все пояснили. Зі свого боку я можу їм порадити як використовувати певні функції в екселі або ворді.  


Хто ми: Миронівський хлібопродукт (14 регіонів України) – агроіндустріальний холдинг

Кого ми шукаємо: студентів 3-6 курсів

Плюс до карми: якщо ти готовий до переїздів і роботи на підприємствах МХП у різних регіонах

Що ми пропонуємо: трьохмісячне оплачуване стажування та неоплачувану практику за різними напрямками. Надаємо безкоштовне проживання, харчування від 1 грн. і трансфер до місця роботи. У компанії на постійній основі діє програма «МХП СТАРТ» для студентів 1-3 та 4-6 курсів. Майбутні ветеринари, механіки, технологи, агрономи, зоотехніки можуть пройти на підприємствах холдингу практику і пересвідчитись, чи правильний шлях вони обрали. За кожним практикантом закріплюється наставник. Щоб потрапити на практику або стажування до МХП, достатньо заповнити анкету на сайті компанії.

Де нас знайти: опис програм та анонси можливостей шукайте на сайті www.mhp.start.com, у сторінках на fb та в Instagram

Альона Сидорук, молодший спеціаліст з аналізу та планування продажів

- Я навчалась на 4 курсі Київського національного економічного університету за спеціалізацією Економіка агробізнесу. У лютому протягом місяця  проходила практику у відділі аналізу і планування виробництва. Дізналась певні коефіцієнти для розрахунків та як функціонує виробництво птиці у реальному житті. Це дуже допомогло мені написати дипломну роботу. Зокрема, мені надали дані із птахофабрики «Оріль-Лідер». Ті показники і коефіцієнти, яких мені не вистачало, я розрахувала самостійно. Адже під час практики щодня перед очима бачила ці розрахунки. На той момент у компанії активно здійснювалась діджиталізація. Я також переносила в електронний формат паперові документи, збирала дані з різних джерел та формувала єдину базу.

Про можливість практики в МХП я дізналась під час ярмарки вакансій. Спочатку заповнила анкету на сайті компанії. Але я розуміла, що крім мене, є ще багато студентів. Тому я додатково телефонувала і надсилала електронні листи до компанії, і зрештою потрапила на співбесіду. Уже п’ять місяців працюю в компанії.


Хто ми: ROPA Ukraine (Білоцерківський район, с. Полковниче) – компанія, що продає та обслуговує с/г техніку

Кого ми шукаємо: студентів профтехучилищ та університетів

Плюс до карми: якщо можете відрізнити жатку від сівалки

Що ми пропонуємо: пройти оплачувану практику за будівничим, ремонтно-технічним, економічним, агрономічним та ветеринарним напрямком. Усі студенти місцеві, тому житлом і харчуванням забезпечуються самостійно. По завершенню практики вносимо запис до трудової книжки. За наявності вакансій можна продовжити працювати у нашій компанії. Але при умові заочного навчання або індивідуального графіку. У 2019 році плануємо запустити програму стажування для випускників. Поки що ж відбираємо кандидатів на посаду за  мотиваційним листом і психологічним тестуванням.

Стажер з Китаю у ROPA

Де нас знайти: інформацію про практики і стажування шукайте на сайті ropa.in.ua, а також у вузькопрофільних навчальних закладах.

Оксана Гопаненко, учень маляра

- Я навчаюсь у Білоцерківському вищому професійному училищі будівництва та сервісу на 2 курсі. Протягом шести тижнів проходила у компанії практику за спеціальністю штукатур-маляр. Виконувала різні завдання – фарбувала деталі до тракторів, шпаклювала, штукатурила, білила вапном приміщення. Також мене відрядили у с. Плоске виконувати виробничі завдання. Поки що я продовжую навчання і по завершенню здобуду фах штукатура-маляра IV розряду.

Богдан Ходаківський, електрогазозварник

- Я навчався у Білоцерківському вищому професійному училищі №9. У компанії стажувався протягом трьох місяців.  В основному готував деталі до зварки для збору культиватора. Після стажування залишився працювати у компанії  електрогазозварником.  


Хто ми: HarvEast (Донецька область) - агрохолдинг

Кого ми шукаємо: усіх, хто бажає пройти стажування в аграрній компанії

Плюс до карми: якщо готові до виїздів у поля

Що ми пропонуємо: оплачуване стажування тривалістю від 3 до 6 місяців. При цьому можна по черзі спробувати свої сили у декількох департаментах – земельному, аналітичному, у соціальній службі. За стажером закріплюємо наставника, який супроводжує його, допомагає освоїтися та заповнює журнал стажування. Той, хто працює на полях, може проживати у нашому гуртожитку. В цілому ми охоче приймаємо на стажування студентів будь-яких спеціальностей, готові надалі їх працевлаштовувати. Графік роботи дозволяє поєднувати її з навчанням.

Де нас знайти: за оголошеннями можна слідкувати у районних газетах Донецької області та корпоративних виданнях.

Олена Відясова, бухгалтер

- Торік 2-го липня отримала диплом бакалавра у Приазовському державному технічному університеті, а 3-го – розпочала трьохмісячне стажування у HarvEast. Але спершу мені довелось пройти три етапи відбору. Спочатку потрібно було протягом двох днів виконати тестові завдання, які охоплювали теорію й практику обліку і аудиту. За кілька тижнів мене запросили на співбесіду. На заключному етапі відбору я заповнювала анкету для служби безпеки. На стажуванні я виконувала всю ту саму роботу, що й звичайний бухгалтер. До речі, зовсім необов’язково людина, яка не зовсім успішно вчилась в університеті, буде поганим робітником. На роботі є певні комбінації дій, які можно легко виконувати без будь-яких проблем.

Я працюю бухгалтером відділу основних засобів. Живу в Маріуполі, але на роботу мене за рахунок компанії відвозять у Нікольське і назад. У ті дні, коли я маю відвідувати університет, працюю в Маріуполі. До професійних викликів можу віднести річну інвентаризацію. З одного боку – цікаво виїжджати на поля, з іншого – у холодну погоду можна застудитись.


Хто ми: UKRAVIT (Черкаська область; Київ) – національний виробник ЗЗР

Кого ми шукаємо: студентів 3-5 курсів університетів за спеціальностями Агрономія та Захист рослин та студентів останніх курсів коледжів

Плюс до карми: якщо марите польовими та лабораторними дослідами

Що ми пропонуємо: у березні 2019 року компанія запускає програму стажування «Формула успіху». Вона передбачає виїзди у господарства, роботу з клієнтами, участь у проведенні Дня поля та конференціях. Разом з тим студенти проводитимуть чимало польових дослідів на базах при своїх же університетах.  На момент стажування вони отримуватимуть стипендію. Фактично участь у програмі стажування може зараховуватись як виробнича або переддипломна практика

Де нас знайти: заявку можна подати онлайн або під час представлення нашої програми в аграрних університетах.  Слідкувати за оголошеннями про стажування слід у соціальних мережах та на сайті компанії, на ресурсах університетів, дошках оголошення на факультетах.


Хто ми: «Сварог Вест Груп» (Хмельницька, Чернівецька, Житомирська області) – аграрна компанія

Кого ми шукаємо: студентів 4-5 курсів з областей, де працює компанія

Плюс до карми: якщо у вас технічний склад розуму

Що ми пропонуємо: оплачуване піврічне стажування для майбутніх інженерів, агрономів, трактористів, електрогазозварників, ветеринарів та зоотехніків, енергетиків, програмістів. Студенти, які стажуються за напрямком тваринництво у Шепетівському районі, забезпечуються безкоштовним житлом. Зазвичай взимку ми особисто приїжджаємо у Житомирський національний аграрний університет, а також Подільський державний аграрно-технічний університет  та його філії. Студенти заповнюють анкети і ближче до літа ми відбираємо кращих та запрошуємо на співбесіду. Водночас молодь може самостійно писати і телефонувати нам стосовно стажування.

Де нас знайти: за контактним номером, який є на сайті компанії у розділі «Кар’єра»