БіоФах 2019: українські виробники органіки ідуть на рекорди
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

На виставці «БіоФах 2019», яка пройде у Нюрнбергзі (Німеччина) в лютому, від України буде 50 агрокомпаній. Це 15% ринку операторів органічних товарів, які сукупно представлятимуть 500 найменувань продукції.

«Лютий – початок 6-го аграрного сезону для українського бізнесу» – тема пресової конференції, яку компанія «Агропортекс» влаштувала днями в Києві, розповідає Олександр Кривенко, кореспондент газети «Агробізнес Сьогодні».

Модератором і одним із промовців цієї події був Дмитро Титаренко, генеральний менеджер проекту «Агропорт Україна», координатор Національного павільйону органічних виробників України – Organic Ukraine Business Hub (OUBH).

Він повідомив, що 20 сільськогосподарських компаній-виробників продукції класу «органік», у тому числі всі великі оператори ринку взяли участь у роботі Національного павільйону України Міжнародної виставки органічної продукції «БіоФах 2018». Вітчизняні аграрії представили широку гаму товарів, серед яких – зернові, олійні та бобові культури, крупи та пластівці, ягоди, олії та насіння. Цей асортимент продукції забезпечує вельми добрі передумови для подальшого зростання органічного виробництва в Україні.

Читайте також: Як брати участь у виставці з максимальним ефектом

На виставці «БіоФах 2019», яка пройде так само у Нюрнбергзі в лютому, від України буде вже 50 агрокомпаній, тобто 15 відсотків ринку операторів органічних товарів, які сукупно представлятимуть 500 найменувань продукції, а це половина вітчизняного номенклатурного парку.

«За даними реєстрації, на наступний захід нам уже вдалося розширити пул його учасників представниками середнього та малого бізнесу в цьому нішевому напрямку. Ми бачимо, що за рахунок реальних осіб, сучасних виробників і конкретних товарів можливо суттєво посилити презентацію України та її промоцію на зовнішньому ринку», - зазначив Дмитро Титаренко.

У Нюрнбергзі українська сторона офіційно представить всі новинки, «суперінструменти», які приготовлені для вітчизняних органічних сільськогосподарських підприємств, але вже під час прес-конференції координатор OUBH анонсував декілька з них.

«Спільно з партнером – Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) – ми плануємо запропонувати аграрним компаніям інноваційні рішення. Це станеться напередодні виставки «БіоФах 2019» і допоможе нашим підприємствам більш впевнено поводити себе у спілкуванні з іноземними партнерами, а також підвищить результативність цих переговорів. Насамперед, ідеться про міжнародні аграрні розписки, які, без сумніву, з одного боку, додадуть більше обґрунтованого оптимізму українським фермерам, а з іншого, слугуватимуть вагомим чинником надійності у відносинах із зарубіжними торговими контрагентами», - наголосив Дмитро Титаренко.

Крім того, завдяки співпраці з «Укргазбанком» найближчим часом будуть розширені можливості для підприємств дрібного та середнього сільськогосподарського бізнесу, що не володіють такими фінансовими ресурсами, які мають великі виробники, і не оперують такими бюджетами, які дозволяли би їм самостійно презентувати себе за межами України. Ці компанії отримають реальний шанс, образно кажучи, спробувати зовнішній ринок.

Координатор OUBH нагадав, що 80 відсотків вітчизняної органічної продукції експортується, а тому, за його словами, організатори мають забезпечити кожному із цих виробників право спробувати всі можливості бути належно представленим за кордоном.

Читайте також: Перше офіційне відео «Organic in Ukraine»

«Коли ми говоримо про екологічне підприємництво, то це не тільки соціальна відповідальність і погляд на перспективу, це історія про бізнес. Це реальний напрямок підприємницької діяльності, який приносить дохід і доволі часто з більш високим рівнем доданої вартості», - зазначив Дмитро Титаренко.

Крім того, він пообіцяв, що на виставці «БіоФах» Національний павільйон органічних виробників України продовжить традицію встановлення рекордів, які привертають широку увагу до цього нішевого ринку вітчизняної сільськогосподарської індустрії.

«На форумі-виставці «Агропорт Захід Львів 2018» варилася найбільша, по-справжньому гігантська органічна каша з грибами та м'ясом вагою понад три тонни. Це, очевидно, був світовий рекорд, зафіксований, щоправда, лише в Україні. Під час аналогічної події у Харкові, де ми завершували сезон, усі учасники та гості змогли покуштувати святковий Медівник вагою понад 120 кг, випечений виключно з органічних інгредієнтів. Через установлення національних рекордів нам удалося привернути до цього напрямку доволі багато додаткової уваги, а також прогриміти через засоби масової інформації як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках», - розповів координатор OUBH.

Водночас, за словами промовця, на цьому українська рекордна активність і промоція не закінчуються.

«У наступному, 2019 році, на виставці «БіоФах», спільно з українським органічним бізнесом ми встановимо світовий рекорд – піднімемо найбільший національний прапор, наш, український. Він являтиме собою основну частину експозиції OUBH висотою 5 м і шириною близько 14 м. За всю історію України це буде перший такий вихід нашої національної символіки на зовнішніх, на міжнародних заходах ділових кіл. За відгуками всіх учасників, ми помітили, що саме український прапор сьогодні є найкращим національним брендом. Нам насправді вже не бракує різноманітних іміджевих речей, які просувають Україну, але саме по жовто-блакитних кольорах нас упізнають якнайкраще. Тому, хочу підкреслити, що такий крок не є спонтанною PR-подією. Це наша усвідомлена акція, якою ми підкреслюємо свій заклик до суспільства, до всіх людей: «Купуйте органічне!», - наголосив Дмитро Титаренко.