Спільний щотижневий моніторинг цін на борщовий набір та основні салатні овочі від компанії FreshBot та Agravery.cоm.
Під впливом маси повідомлень в медіа, а також пропозицій цибулі з різних країн в Україні опустилася різко ціна не тільки в мережах супермаркетів, а й на оптових ринках. Як і раніше маса цибулі, яка не відповідає навіть мінімальним якісним вимогам, але яка збиває загальну цінову картину. А за кг якісної цибулі українці платили весь тиждень від 13 до 16 грн/кг.
Капуста білокачанна повільним темпом, але підбирається до позначки в 11 грн/кг. За минулий тиждень ціна трималася на одній позначці, крім невеликого зростання два дні тому (в +12%). Так на прилавках супермаркетів цінники рясніли різноманітністю від 8,9 грн/кг до 12,25 грн/кг, залежно від регіону і якості товару.
Невелике затишшя з ціною на томат було порушено стрибком в 20% на початку тижня, що було обумовлено завезенням нової партії імпортного товару, який завезли по набагато більшій собівартості, ніж раніше, через апетити перевізників перед Новим Роком. Таким чином на полицях томат коштував в середньому 56-58 грн/кг. Freshbot буде спостерігати за імпортним сезоном і відстежувати його вплив на внутрішній ринок і ціни для кінцевих споживачів.
Повільно і впевнено зростає ціна на моркву в реалізації, що говорить про наближення холодів і вихід з ринку дрібних торговців, склади яких не дозволяють зберігати товар тривалий час. Залежно від регіону та мережі супермаркетів, ціна на один кг стандартної моркви коливалася в межах від 9 до 12 грн/кг.
Стабільні поставки турецького огірка вирівняли ринок, як і прогнозував Freshbot, і крім невеликих провалів з поставками (не більше 1 дня) ціни ростуть зі швидкістю всього в 2-5% в тиждень. Однак гравцям на ринку варто враховувати, що цей тиждень останній, коли можна отримати хороші продажі і не варто триматися сильно за ціну. А за підсумками тижня українці платили за кг огірка трохи менше 50 грн/кг.
Всього 5% за весь тиждень набрала картопля в ціні, але і цього було достатньо, щоб перевалити позначку в 10 грн/кг для кінцевих споживачів. На зростання ціни на картоплю впливають як чинники погодні (морози), так і закінчення власних запасів картоплі у населення. Розвиток сезону картоплі слід очікувати вже після новорічних і різдвяних свят, коли ринком керуватимуть кілька великих гравців.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта