У Херсонській області почали вирощувати перлини
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Лабораторні дослідження у Херсоні тривали впродовж шести місяців i лише після цього в мушлі молюсків стали імплантовувати піщинки.

Фахівці Херсонського державного аграрного університету вперше в Україні впровадили китайську технологію вирощування перлин, пише «Агро-Центр».

Як зауважив ректор університету Юрій Кирилов, бути першопрохідцями справа не легка, але цікава.

Перед тим як імплантувати піщинки у мушлі, фахівці шість місяців проводили спеціальні лабораторні дослідження. Для першої партії було відібрано близько сотні перловиць двох видів.

Читайте також: Вирощування подорожника у 12 разів вигідніше, ніж пшениці

За словами експертів, у природі перлина трапляється в одній із ста устриць, а перший врожай можна збирати лише через три роки. А от у штучних водоймах врожай можна буде збирати вже навесні 2019 року.

«Ми замінили маточне поголів’я з перлинних устриць на найбільш пристосованих до наших умов беззубок та перловиць. Технологія вирощування перлів дуже тонка, адже необхідно, щоб піщинка точно потрапила в потрібне місце. Цією копіткою роботою, що вимагає ювелірної точності, займаються винятково жінки», — зазначив керівник проекту доцент кафедри екології та завідувач лабораторії біоресурсів Віталій Оліфіренко.

Читайте також: В Україні набирає популярності вирощування мікрогріну

Також, ініціатори проекту відзначають, що китайська технологія виробництва за якою вони працюють, має високу рентабельність, тому після вдосконалення — може бути запатентована в Україні. Спочатку її відпрацьовуватимуть на місцевих видах молюсків.

За матеріалами agro-center.com.ua