На початку грудня 2018 року в Європі вступила в силу оновлена редакція ветеринарного законодавства, що була прийнята Європейською Комісією. Основні зміни стосуються двох ключових напрямків ― ветеринарних лікарських засобів і виробництва та обігу ветеринарних медичних кормових добавок.
Про це повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.
У Асоціації наголосили, що прийняття цього законодавства є важливим і для України, оскільки ним посилюється контроль за використанням антибіотиків у тваринництві. Оскільки ця сфера в нашій державі наразі не врегульована, що може призвести до ускладнення експорту продукції тваринництва з України до ЄС.
«Європейське законодавство є рамковим. І якщо країна прагне завозити продукцію тваринного походження ― молоко, м’ясо тощо, її національне законодавство має відповідати європейському. Тому, на сьогодні, для бізнесу та економічного розвитку країни в цілому надзвичайно важливим є його оновлення. Повертаючись до питання антибіотиків, їх використання в нас майже не регулюється. А в ЄС встановлені досить жорсткі норми їх використання. Так, для профілактики та стимулювання росту вони повністю заборонені», ― наголосив координатор Комітету виробників ветеринарних препаратів Європейської Бізнес Асоціації Дмитро Кирилюк.
Нагадаємо, Держпродспоживслужба спільно з Мінагрополітики розробляє нову редакцію Закону «Про ветеринарну медицину». Бізнес очікує, що ще цього року фінальний документ буде опубліковано для його подальшого обговорення.
Крім того, бізнес-спільнота сподівається, що в оновленій версії національного Закону будуть міститись ТОП-5 ключових змін, які дозволять врегулювати такі питання. Варто наголосити, що наразі 4 з 5 пунктів в Україні не врегульовані взагалі. А саме:
1. Процедура реєстрації та перереєстрації ветеринарних лікарських засобів є занадто забюрократизованою. Так, до прикладу в Європі препарат потрібно зареєструвати, а через 5 років здійснити його перереєстрацію. Подальша перереєстрація потрібна, лише, коли, до прикладу, є зміни у складі препарату тощо. В Україні ж перереєстрацію потрібно здійснювати кожній 5 років, що однозначно не спрощує умови для ведення бізнесу.
2. Необхідно посилити контроль за обігом та використанням антибіотиків в тваринництві.
3. Необхідно врегулювати питання використання автогенних вакцин (використовується як альтернатива антибіотикам).
4. Важливо привести до єдиного знаменника профільну термінологію, до прикладу, що таке «ветеринарний лікарський засіб», «кормова добавка», «медична кормова добавка».
5. Вдосконалити процедуру профілактики та лікування інфекційних захворювань в сільському господарстві, особливо в галузі птахівництва.
Нагадаємо, у світі частішають випадки виникнення резистентності до антимікробних препаратів, Україна вже готується реагувати.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта