За оцінками експертів, окремі елементи точного землеробства застосовуються на 20-30% оброблюваних земель. Але повний комплекс елементів точного землеробства застосовується лише на лічених відсотках українських полів.
Про це розповів член ради директорів компанії AgroGeneration Валерій Дьома, в інтерв'ю виданню «Время» .
Дьома зауважив, що системи точного землеробства сьогодні в Україні все активніше використовують як великі агрохолдинги, так уже і середніх розмірів господарства.
«Ясна річ, у багатьох віддалених сільських населених пунктах і полях недоступно надійне підключення до Інтернету. І це, в свою чергу, перешкоджає спробам якісно застосовувати системи точного землеробства. Більш того, в сільськогосподарських угіддях, що мають високі, щільні дерева і/або хвилястий рельєф місцевості з істотними перепадами висот, прийом сигналів GPS стає великою проблемою», — пояснив Валерій Дьома.
Експерт відмітив, що точне землеробство стає доступним і ефективним при земельному банку від 500-1000 га. І для початку роботи з цією технологією найкраще підходять просапні культури: соняшник, кукурудза і цукровий буряк.
Нагадаємо, на думку експертів Центру економічної стратегії, через дію мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення кожен рік Державний бюджет України недоотримує $52 млн податків.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта