Парламент закликають проголосувати за продовження дії мораторію на продаж сількогосподарських земель на 2019 рік ще до Нового року, а також закріпити в Конституції продаж цих земель лише фермерам. З такою ініціативою з трибуни виступив лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко.
23 листопада Конституційний суд підтримав ініціативу радикалів закріпити у Конституції, що саме фермери - основа агарного устрою країни. Тим часом під стінами Ради зібралися фермери, які вимагають від депутатів прийняття цього рішення.
Нагадаємо, що минулого року Рада прийняла законопроект №7350 236 голосами депутатів. Загалом же на розгляд парламенту у 2017 році подали 9 законопроектів: як відбувався їх розгляд дивіться тут у матеріалі.
Серед них був один і радикалів - №5653, суть якого наступна: мораторій знімається через 3 роки після поновлення територіальної цілісності України.
Так, лідер Радикальної партії Олег Ляшко закликав нардепів продовжитимораторій на продаж земель сільськогосподарськогопризначення і прийняти їх до Нового року.
Ми вимагаємовід парламенту невідкладнорозглянути законопроект і продовжитидіюмораторію на заборону продажу земель. Крім того, Конституційний суд підтримавнашізміни до Конституції про те, що основою аграрного устрою України є фермерськігосподарства. Ми вимагаємоневідкладнорозглянутицізміни та закріпитиназавжди землю за українцями, — наголосив Ляшко.
У своєму блозі на AgroPolit.com він раніше презентував «план Маршалла» з переліком заходів, яких має вжити уряд, аби фермерство стало основою агроустрою держави.
Довідка: Мораторій був введений Верховною Радою у січні 2001 року. Ініціатор рішення – народний депутат Анатолій Матвієнко. Закон передбачав, що мораторій діятиме короткостроково — до прийняття закону про обіг земель с/г призначення або відповідно норми в Земельному кодексі. Пізніше, в тому ж 2001 році, парламент прийняв Земельний кодекс, однак у ньому не йшлося про скасування мораторію, навпаки, закон продовжив його дію до кінця 2005 року. Після цього дію мораторію продовжували ще 8 разів: у 2004, 2006, 2008, 2010, 2011, 2012, 2015 і востаннє у 2016 році — до 1 січня 2018 року. Сьогодні його продовжено до 1 січня 2019 року.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта