29 листопада 2018, Будапешт, Угорщина. У зв'язку з тим, що в 2016-2017 роках макроекономічна ситуація в країнах пострадянського простору стабілізувалася та розуміючи потенційні вигоди від зростання сільськогосподарського експорту в цілому, багато країн розширили свої національні програми і стратегії диверсифікації сільськогосподарських ринків.
Ключові тенденції в сфері агропродовольчої торгівлі подано в Огляді агропродовольчої торгівельної політики в пострадянських країнах 2016–2017(російською мовою), підготовленому ФАО. Також можна скористатися і коротким резюме англійською. На основі аналізу ситуації в 12 пострадянських країнах, в публікації запропоновані дані моніторингу змін політики, що впливає на структуру і динаміку торгівлі.
«Прозорість інформації про зміни в торгівлі і торгівельній політиці є необхідністю, - сказала Ірина Кобута, економіст ФАО і співавтор резюме огляду англійською мовою. - Огляд відображає ситуацію на пострадянському просторі, щоб сприяти встановленню партнерства та стабілізації торгівельних відносин».
Публікацію була підготовлена в рамках Регіональної ініціативи ФАО, призначеної підтримати країн-членів в удосконаленні політики зовнішньої торгівлі і створенні сприятливого середовища для участі малого і середнього агробізнесу в міжнародній торгівлі.
«Участь в різноманітних торгівельних угодах сприяла вдосконаленню національних інститутів і досягненню відповідності цих угод міжнародним стандартам», - додала Кобута.
Згідно з даними, опублікованими в огляді, у 2016 році (вперше з 2013 року) в цьому регіоні було відзначено позитивний баланс сільськогосподарської торгівлі - 1,4 млрд дол. США. Зернові, жири і масла, олійні культури і риба становили майже 60 відсотків сільськогосподарського експорту в регіоні, при цьому тільки експорт зернових - 29 відсотків.
Огляд посилається на«Сільськогосподарський прогноз ОЕСР-ФАО 2017-2026», який зазначає уповільнення темпів зростання світової сільськогосподарської торгівлі в порівнянні з попереднім десятиліттям. Проте, торгівля сільськогосподарською продукцією в цілому виявилася більш стійкою до макроекономічної нестабільності, ніж торгівля іншими товарами. Подальша лібералізація ринків може призвести до зниження відносно високих зборів в фермерському секторі та стимулювати зростання сільськогосподарської торгівлі.
За умови успішної реалізації розпочатих протягом цього періоду програм розвитку експорту в багатьох пострадянських країнах, ці програми можуть сприяти розвитку виробництва високоякісних експортних продуктів і відкрити додаткові можливості для налагодження торгівлі з новими партнерами.
Публікація також охоплює стратегії і програми розвитку сільськогосподарського експорту в таких країнах: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Республіка Молдова, Російська Федерація, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан та Україна.
ФАО
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта