Сьогодні «НІБУЛОН» – один із основних інвесторів у Запорізькій області. Тут уже працюють два перевантажувальні термінали компанії – у м. Кам’янка-Дніпровська та с. Біленьке. Зовсім скоро Запоріжжя матиме ще один, третій перевантажувальний термінал компанії. Такої кількості «НІБУЛОНівських» підприємств на річці Дніпро немає в жодній з областей України. Велика заслуга в цьому належить саме налагодженню ефективного діалогу з інвестором і співпраці влади та бізнесу у справі відродження Дніпра як транспортної артерії та докорінної зміни логістики сільськогосподарських перевезень. Як зазначає сам голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль, у діалозі з інвестором не повинно бути ні бюрократії, ні корупції.
Про здобутки та подальші перспективи реалізації інвестиційної програми компанії у Запорізькій області під час розширеного засідання Ради регіонального розвитку регіону розповів генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський.
Інвестор подякував запоріжцям і особисто очільнику області Костянтину Брилю за підтримку та допомогу у реалізації проекту компанії:
«Частина нашої компанії та моєї душі знаходиться саме тут, у Запорізькій області. Тому мені дуже приємно, що у вашій області, незважаючи на складні для України часи, виконуються високі плани і реалізуються інвестиційні проекти. Наша компанія долучилася до цих інвестицій, і сьогодні ми будуємо тут наше найпотужніше підприємство на Дніпрі, роблячи все для того, щоб розвантажити автошляхи в Україні».
На прикладі Запоріжжя Олексій Вадатурський продемонстрував, як сьогодні «НІБУЛОН» змінює логістику аграрного сектору цілої області. Завдяки введенню в експлуатацію перших двох підприємств компанії в області плече доставки сільськогосподарської продукції вдалося скоротити в 3-4 рази.
Трохи більше місяця тому за допомогою прямого телевізійного включення з будівельного майданчика в ході ІІІ Міжнародного форуму Інтеграції та кооперації «InCo Forum 2018» компанія дала старт будівництву нового потужного перевантажувального термінала підприємства в селі Тернівка Вільнянського району. Сума інвестицій в будівництво в Тернівці складе $22 млн. При будівництві об’єкта буде задіяне більше 100 підприємств Запорізької області – це більше 60 млн грн заробітної плати будівельникам та більше 20 млн грн податків, сплачених будівельними організаціями. Високотехнологічний перевантажувальний термінал забезпечить робочими місцями близько 120 чоловік, скоротить витрати сільгосптоваровиробників області на транспортування вирощеної продукції, а також щорічно буде поповнювати місцевий бюджет за рахунок сплачених податків більше ніж 2,7 млн грн.
Введення перевантажувального термінала в експлуатацію заплановано на липень 2019 року, після чого планується практично виключити міжобласні перевезення, а аграрії зможуть транспортувати свій врожай до найближчого елеватора компанії на відстані 60-80 км. Таким чином, сільгосптоваровиробникам потрібно буде залучати в чотири рази менше автомобільного транспорту для перевезення продукції, а це означає підвищення прибутків аграріїв, зменшення витрат на пальне і покращення екології перевезень.
У планах компанії на найближчі два роки – переорієнтувати практично всі свої вантажі на Дніпро та перевозити водою 4 млн тонн продукції на рік. Це дозволить суттєво зменшити навантаження на автошляхи, а згідно з інформацією Міністерства інфраструктури України, кожен мільйон тонн вантажів, перевезених водним транспортом, заощаджує близько 800 млн грн на ремонті дорожнього покриття. Для цього сьогодні на власному суднобудівному заводі «НІБУЛОН» у Миколаєві будується кращий в Україні ватажний флот. До речі, на суднах компанії працюють і запорізькі моряки, яким тепер не треба залишати сім’ї та рідну країну у пошуках заробітку.
Діяльність компанії «НІБУЛОН» у Запорізькій області має і неабияке соціальне значення для місцевих мешканців. Так, на початку квітня 2017 р. місцевій громаді с. Біленьке для постійної експлуатації було передано комплекс очисних споруд, добудований та реконструйований за рахунок і зусиллями компанії «НІБУЛОН», що стало історичною для всього села подією, адже на цей важливий об’єкт соціальної інфраструктури тут чекали більше 20 років. Окрім того, компанія обладнала ще й сучасний комп’ютерний кабінет у місцевому навчальному закладі і збудувала футбольне поле з натуральним зеленим покриттям та системою поливу, а також відремонтувала дорожнє покриття та облаштувала парк відпочинку на берегу Дніпра, на прилеглій до підприємства території.
А в серпні цього року «НІБУЛОН» оперативно прийшов на порятунок від екологічного лиха та загибелі десятків тисяч піленгасів у Молочному лимані, що розташований на території Приазовського національного природного парку в Запорізькій області. Для того щоб вивільнити піленгас із полону, екіпаж земснаряда компанії працював цілодобово. Загалом було прокопано близько 10 тис. Куб. м піску. Довжина каналу, який з’єднав Молочний лиман з Азовським морем, склала 680 м, глибина до 2 м.
Як зазначив Костянтин Бриль, співпраця з компанією «НІБУЛОН» – це нова сторінка розвитку Запорізької області: «Я вдячний ″НІБУЛОНу″ за високу соціальну відповідальність, адже завжди наводжу саме цю компанію як приклад успішного діалогу з інвестором на містах. Ця компанія робить великий внесок у соціальні проекти і отримує від цього тільки позитив».
«Ми робимо все в ці складні часи для України, щоб своїм прикладом показати, що потрібно бути патріотично налаштованою компанією і інвестувати в економіку рідної країни, створювати робочі місця, давати поштовх для реформ на місцях і для розвитку економіки всієї країни», – підкреслив Олексій Вадатурський.
ІЦ УАК за матеріалами nibulon
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта