Роль сорту в органічному землеробстві
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Про особливості вирощування бобових при веденні органічного землеробства та досягнення  агрохолдингу «Арніка» розповів  Андрій  Пилипченко,  керуючий і засновник, СЕО в рамках  3 Міжнародної конференції «БОБОВІ КУЛЬТУРИ. Нові ринки. Нові можливості», яка відбулась 29 листопада у м. Києві.

«Арніка» має понад 19 тис. га землі, з яких 17,17 тис. га вже обробляються за стандартом EU без застосування заборонених добрив та засобів захисту рослин.

На 2,2 тис. га з них в 2015 році отримано перший органічний врожай, якість якого було підтверджено за стандартами EU, Bio Suisse, а в 2017 році зібраний врожай було сертифіковано ще й за стандартом NOP USDA.

Станом на кінець 2017 року органічний банк Арніки вже збільшено до 6,154 тис. га за рахунок сертифікації нових земель за стандартами EU, BioSuiss, NOP USDA.

У 2019 році ми маємо намір сертифікувати органічний урожай ще з чотирьох підприємств групи, при цьому загальний органічний земельний банк компанії складе більше 15,3 тис. гектар.

За словами Андрія  Пилипченко в органічному землеробстві сорт відіграє важливу роль.  Сорти  крім стійкості до шкідників, хвороб, посухи, повинні бути стійкими до механічних пошкоджень.

З метою вирішеня цих завдань в компанії «Арніка» створено власний потужний дослідницький центр, фахівці якого здійснюють селекцію та первинне насінництво власних сортів сої, бобових і технічної коноплі й відпрацьовують ефективні агротехнології.

Інфоіндустрія