Петер Брильські: Josera — ключовий гравець на ринку кормів України
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Петер Брильські, генеральний директор Josera Польща і Україна
Kurkul.comПетер Брильські, генеральний директор Josera Польща і Україна

EuroTier є провідною міжнародною платформою для інновацій і побудови стратегій тваринництва. Це виставка, де 62 країни представили свої інновації і концепції для сільського господарства світу. Свою сільськогосподарську продукцію на виставку привезла компанія Josera з командою, яка працює по всьому світу. Ми розмовляли з генеральним директором «Йозера Україна» Петером Брильскі про роботу компанії в Україні, співпрацю з клієнтами та ринок кормів України.

Kurkul.com: Розкажіть про цілі, що ви ставили, привозячи свою продукцію на виставку EuroTier.

Петер Брильські: У першу чергу, Josera — це лідер німецького і польського ринків мінеральних кормів, замінників молока, силосних консервантів. Більше 25 років нас контролює Німецьке сільськогосподарське товариство (DLG), яке також є організатором цієї виставки. Нам важливо донести людям виробничу сторону процесу. Ми хочемо показати як ми працюємо, щоб вони не тільки читали, що ми кращі, але переконались у цьому на власні очі. У нас багато цілей. Якщо говорити про Німеччину, то фермери — наша цільова аудиторія. Ми намагаємося налагоджувати з ними тісний контакт. Крім того, ми завжди шукаємо нові ринки збуту. Попри те, що ми постачаємо продукцію у більш ніж 50 країн світу, в експорті ми націлені на нових імпортерів з країн, з якими ще не співпрацювали.

Kurkul.com: Тобто основні споживачі знаходяться у Німеччині?

Петер Брильські: Основний ринок компанії JOSERA —  Німеччина, Франція і Польща. У перших двох країнах, ми є лідерами ринку. В Україні ми одні з перших по продажу лінійки мінеральних кормів і замінників молока. Якщо подивитись на весь ринок кормів вашої країни, я думаю, що ми займаємо тут ключове місце серед інших імпортних виробників. Зараз ми намагаємося збільшити долю покриття по продукції для годівлі свиней. Маємо велику частку у продажі силосних консервантів.

Kurkul.com: Яка лінійка продукції представлена на виставці?

Петер Брильські: На виставку ми привезли різноманітну продукцію. У нас є повна лінійка для молочного скотарства, у тому числі відгодівлі телят, відгодівлі свиней, а також повна лінійка силосних консервантів. Також це основні інновації, які ми почали у Німеччині, а з 2018 р. по всьому світу. Це нові замінники молока, наприклад, такий як JOSERA IgluVital, який потрібно давати лише три тижні. Це високоякісний корм, який забезпечує кращий приріст ваги і самопочуття тварини. Ми привезли нову лінійку мінеральних кормів, вони відрізняються тим, що там використовується різні типи фітобіотиків.

Продкція компанії Josera

Kurkul.com: Чому в Україну ви ввозите не всю лінійку своєї продукції?

Петер Брильські: Проблема, полягає у тому, що українські фермери не розуміють цінності якісної продукції. Якщо ми говоримо про замінники молока в Німеччині, або взагалі в Європі, то там кажуть, що це нормально, коли люди використовують високоякісний замінник молока, і немає сумнівів у його якості. Українські ж фермери говорять: «О, це дуже дорого, не корисно» і так далі. Це все виникає тому, що українські виробники знищили ринок замінників молока, багато років випускаючи їх поганої якості. Люди не були задоволені і тепер вони думають, що всі замінники молока однакові. Ось чому немає сенсу вводити всю продукцію, яка у нас є в Європі, в Україну. Рівень виробництва відрізняється, тип виробництва на фермі відрізняється, процес відрізняється.

Kurkul.com: Чим саме філософія українського фермера, щодо кормів, відрізняється від філософії європейських фермерів?

Петер Брильські: Наприклад, сьогодні, я спілкувався з фермером з Нідерландів, у якого 200 корів, там зовсім інша філософія. Він сказав мені, що використання мінеральних кормів є стандартом — це не обговорюється. А в Україні лише невелика кількість ферм використовують мінеральні корми. На мою думку, ринку кормів України потрібно більше розвитку. Потрібен час для розвитку і розуміння. В Європі ми приїжджаємо до фермерів, пропонуємо їм нашу продукцію і вони купують. В Україні ми практикували подібний підхід, але це не працює. Українським фермерам важливо попередньо переконатися в якості продукції, яку вони купують, побачити результати. Ми практикуємо тури для фермерів. Ми виїжджаємо з ними у різні країни, щоб показати їм, що виробництво може бути більш продуктивним.

Kurkul.com: Яким чином ви досліджуєте ринок України, щоб визначити, яка продукція тут матиме попит?

Петер Брильські: Перш за все, взаємодіючи з клієнтами. Ми намагаємося виявити і зрозуміти реальну потребу фермерів через спілкування та вивчення проблем, загального стану на фермах. Далі ми вводимо в Україну наш так званий «активний зонд» – завозимо пробні партії продукції та аналізуємо отримані результати. Також ми враховуємо технологічні процеси на виробництві, можливість правильного використання того чи іншого продукту. Для нас важливо, щоб це було ефективно. На основі отриманих даних ми підбираємо для українських фермерів асортимент, який буде використовуватися більш масово.

Kurkul.com: Розкажіть докладніше про ваші тури на виробництво

Петер Брильські: Ми повністю займаємось організацією подорожі. Людям важливо обмінюватися знаннями та спілкуватися з іншими. Ми це робимо регулярно. Щороку на наш завод приїжджають цілі автобуси з людьми з різних країн з усього світу. Ми об'єдналися з професіоналами з різних країн та регіонів. Хочу сказати, що прямо тут, на виставці, фермери з 70 країн світу зможуть відвідати наш стенд. Таким чином, головним меседжем цього спілкування є не продаж продукції, а обмін знаннями та досвідом.

Kurkul.com: Як екскурсії на заводи і зустрічі впливають на продажі?

Петер Брильські: Якщо говорити про конкретні приклади, то вчора, наприклад, у нас був клієнт, який сім років використовує продукцію компанії Josera. Але справа не тільки в точкових прикладах. Це результат тривалої роботи. Наші люди проводять семінари і ділові зустрічі в Україні. Це не стовідсотковий результат, але це частина єдиного сервісу. Тому в Україні у нас є власна компанія. Це наша компанія, це не дистриб'ютор, це не імпортер. Більшість співробітників компанії Йозера Україна регулярно проходять навчання в Німеччині і завдяки цьому вони успішні.

Команда Josera

Kurkul.com: Скільки людей у вас працює в Україні?

Петер Брильські: В Україні у нас 35 співробітників. Серед цих 35 є менеджери з продажу, експерти в сільському господарстві, консультанти по годівлі, спеціалісти по ветеринарії.

Kurkul.com: Дякуємо за цікаву розмову!

© Єлизавета Кудиненко, Kurkul.com, 2018 р. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.