Якість імпортних мінеральних добрив, що поставляються в Україну, з кожним роком стає все гірше.
Цю тему обговорювали в кулуарах представники фермерських господарств після прес-конференції «Український органічний сектор: досягнення 2018 року», яка пройшла 27 листопада в Києві.
Найбільші нарікання у аграріїв викликає продукція, що поставляється з країн Митного Союзу: Росії, Білорусі, Казахстану та Узбекистану. Фермер Валентин Собко з Харківської області поскаржився на неякісну аміачну селітру, вироблену в Казахстані.
«Скажу чесно — мене підкупила ціна. Якщо зазвичай за тонну платиш 8700-9500 гривень за тонну, дивлячись який виробник, то я сторгувався за 7500 гривень. Думав, що заощадив, а через три місяці вся селітра перетворилася в один великий шматок каменю. Ціла тонна!», — розповів Валентин Собко.
Причина, по якій селітра виявилася непридатною для використання, криється в низькій якості антизлежувача.
«Це спеціальна речовина з гідроксиду магнію, яка використовується для поліпшення сипучості хімічної сировини, адже добрива схильні через вологість і перепади температур до злежування, вологопоглинання і пилоутворення. Таким чином, антизлежувач повинен забезпечувати якість аміачної селітри під час всього терміну зберігання», — зауважують експерти.
Нагадаємо, що за даними «Держзовнішінформ», в Україні в 2017 році було імпортовано 338,8 тисяч тонн аміачної селітри. Частка казахстанської продукції склала 20%, а половину всього імпорту селітри забезпечив Узбекистан.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта