На сьогоднішній день успіх підготовки кваліфікованого агрофахівця значною мірою залежить від ефективної співпраці аграрної освіти та агробізнесу.
Віднедавна в Україні поступово формується нова генерація фахівців, озброєних необхідними професійними навичками, на яких «полює» не тільки вітчизняний роботодавець, а й іноземний. У свою чергу основна маса молодих спеціалістів аграрної сфери не володіє необхідними знаннями та навичками, пише УАК.
«Якщо говорити про вищу аграрну освіту, то, з одного боку, маємо армію дипломованих випускників, яких сьогодні готують у майже 20 аграрних ВНЗ України, з іншого — гостру нестачу кваліфікованих кадрів для агробізнесу», — зазначають аналітики.
Додаючи, що на даний час на ринку спостерігається брат молодих аграрних спеціалістів з таких напрямків, як: робототехніка та програмування у агровиробництві, біоінженерія, дистанційне зондування і аналіз посівних площ, діджитал-фармінг, нейроменеджмент і нейромаркетинг, управління штучним інтелектом, тощо.
Причини нестачі кваліфікованих кадрів аграрної сфери на думку експертів можуть критися в:
Ще одним тривожним викликом стає відтік кадрів за кордон. Крім того, в цілому знижується показник кількості студентів у розрахунку на 10 тис. населення, значення якого у 2010/2011 рр. становило 557 осіб, а у 2015/2016 рр. — 375 осіб.
Читати по темі: Завтра агрономам доведеться конкурувати не лише з людьми, а й з машинами: важливість самоосвіти для упевненого майбутнього
Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Технологічну карту СуперАгронома.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта