Середній та малий агробізнес в Україні не має можливості отримати кредити під нормальні відсотки.
Про це розповів заступник голови ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР) Михайло Соколов в інтерв’ю «УНІАН».
«Потрібно, перш за все, кредитування під нормальні відсотки. Справа в тому, що великі компанії можуть дешево кредитуватися за кордоном, отримувати кредити під низькі відсотки. А середній і малий бізнес такої можливості позбавлений. І в результаті він змушений кредитуватися у вітчизняних банків під дуже високі процентні ставки», — зауважив Соколов.
За його словами, у ВАР в цьому році виступили за те, що потрібно реалізувати програму по компенсації процентних ставок, а не дотувати будівництво ферм великому бізнесу.
«І компенсувати ставки необхідно саме малому та середньому аграрію, який бере кредити на поточну діяльність. І без всяких обмежень. Єдине обмеження, яке може бути і яке ми пропонували — розмір компенсації ставки не повинен перевищувати десять мільйонів гривень в одні руки. Чому така межа? Тому що така компенсація порівнянна з кредитом в сто мільйонів. А такий кредит як раз і може потягнути середнє підприємство», — зауважив заступ голови ВАР.
Михайло Соколов також зауважив, що існуюча програма компенсації має купу обмежень. Зокрема, щодо площі земель в обробці.
«Або ще одне дуже цікаве обмеження — Кабмін чомусь сам встановлює, в яких банках аграрії повинні кредитуватися, а в яких — ні. Доходить до смішного — банк видає аграрію кредит під божевільний відсоток, але держава відмовляє в компенсації тому, що ... висока ставка. Так в цьому ж і проблема! Саме через високу вартість кредитних ресурсів і страждають аграрії. У підсумку — програма на папері є, а скористатися нею не можуть», — наголосив Соколов.
Нагадаємо, на що агровиробники отримували дотації у 2018 році.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта