Україна запроваджує додаткові заходи охорони і оборони об’єктів інфраструктури
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

У зв’язку із введенням воєнного стану у 10 областях, Україна запроваджує додаткові заходи із забезпечення охорони і оборони об’єктів інфраструктури.

Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян на нараді із керівниками підприємств, установ та організацій, що перебувають у сфері управління відомства.

«Я даю окреме доручення посилити охорону і оборону вокзалів, залізничних станцій, аеропортів, портів та інших об’єктів інфраструктури. Також ми вводимо  особливий режим роботи залізничного транспорту. Він передбачає забезпечення пропускної спроможності залізничної мережі та відповідного рухомого складу для потреб оборони в основних напрямках, визначених Генеральним штабом Збройних сил України. Також пріоритетність при призначенні поїздів буде визначатися необхідністю здійснення перевезень в умовах воєнного періоду, за рішеннями військового командування», — заявив Володимир Омелян.

Також, міністр інфраструктури доручив Державному секретарю Міністерства Андрію Галущаку створити Оперативний штаб для взаємодії з військовим командуванням та військовими адміністраціями щодо забезпечення додержання правового режиму воєнного стану.

Координацію всередині Мінінфраструктури та з підприємствами, установами і організаціями, що перебувають у сфері управління відомства, покладено на заступника міністра інфраструкутри Юрія Лавренюка.

«Ми працюємо в штатному режимі. Ніякої паніки немає. Всі дії виважені і скоординовані. Готовність до захисту об’єктів інфраструктури та оборони держави найвища. В ситуації, яка склалася, для нас немає нічого нового – кожне друге покоління українців боронить свою землю від північних сусідів. Тож спокійно працюємо, але перебуваючи у найвищій ступені готовності», — наголосив Володимир Омелян, — «Ми плануємо за швейцарським зразком запровадити активну участь співробітників сфери транспорту у територіальній обороні. В кожного напоготові повинен бути "тривожний рюкзак" з триденним запасом всього найнеобхіднішого та чітке розуміння його дій у разі атаки ворога».

З метою злагодження та відпрацювання координації, керівництво Міністерства інфраструктури за участі представників центральних органів державної влади, керівників і працівників підприємств, установ та організацій, що перебувають у сфері управління Міністерства інфраструктури, планує провести найближчим часом польові військові навчання та поширити цю практику серед усіх співробітників.

Нагадаємо, які саме права не тільки людини, але й бізнесу можуть бути обмежені із введенням воєнного стану.