Донедавна найбільш масовим і шкодочинним видом трипсів в Україні був тютюновий трипс. Проте за останні два десятки років усе більше поширюється в тепличних господарствах карантинний вид — західний квітковий трипс.
За даними Держпродспоживслужби, станом на кінець 2017 року в цілому по Україні площа під карантином по західному квітковому трипсу становить 12,59 га, пише agrotimes.net.
Заражені тепличні господарства виявлені в чотирьох областях: Дніпропетровській, Донецькій, Тернопільській та Херсонській.
«Західний квітковий трипс пошкоджує понад 500 видів рослин із 50 ботанічних родин відкритого і закритого ґрунту. Крім овочевих і квітково-декоративних культур, живиться також різноманітними бур’янами», — йдеться в повідомленні.
Особливо великої шкоди цей вид завдає культурам закритого ґрунту, зокрема огіркам, томатам, квітковим, приводячи до деформації і опадання квітів, зав’язей.
Як зазначають фахівці, зниження врожайності огірків, квіткової продукції може сягати до 50% і більше. Втрати бувають значними через перенесення трипсами збудників вірусних хвороб (TSWY, TSV тощо) у томатів, перцю, тютюну.
Карантинний вид, оселяючись у теплицях, швидко витісняє інші види трипсів, набираючи домінуючого значення. За температури понад 35°C розвиток трипсів призупиняється.
Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Технологічну карту СуперАгронома.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта