Фактори, що впливають на якість насіння
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Кожен сільгоспвиробник завжди бажає отримувати насіння високої якості. Існує безліч факторів, що впливають на якість насіння.

На них необхідно звертати особливу увагу при вирощуванні насіння кукурудзи, насіння соняшника та інших сільськогосподарських культур.

Які ж саме фактори треба враховувати сільгоспвиробнику, щоб отримати насіння високої якості?

— Екологічні умови вирощування кожного конкретного регіону та погодні умови саме на час вирощування. Відомо, що різні зони, а, відповідно, різні умови вирощування здатні створити різницю у 80 %.

Тепла і сонячна погода під час наливу та достигання зернових культур сприяють отриманню насіння з високими якісними показниками. І навпаки, волога, прохолодна погода сприятиме виляганню посівів, розвитку хвороб, і як наслідок, посівні і урожайні характеристики насіння різко знижуються.

— Технологія вирощування. Встановлено, що кількісні показники врожаю залежать від якомога ефективнішого поєднання густоти посіву, та створення максимально продуктивних умов розвитку для кожної рослини. Якість насіння, у свою чергу, залежить від величини, схожості, стійкості проти хвороб тощо. Першим кроком до отримання гарного врожаю є вибір найкращого попередника, який би сприяв підготовці ґрунту до вирощування саме цієї культури, та не створював видового чи сортового засмічення.

Особливу потрібно звертати на такі моменти, як строки сівби, норми висіву, спосіб сівби та якість та підготовка посівного матеріалу. Якщо посіви зрідженні, отримується насіння різної форми, розмірів та якості. Занадто густі посіви теж мають поганий результат – насіння з малою масою та силою росту. Строки сівби слід обирати з врахуванням особливостей метеорологічних та екологічних умов, сортових особливостей та інших важливих факторів. Особливо важливу роль строки сівби мають при вирощуванні озимих культур.

Обробка насіння стимуляторами росту чи мікродобривами підвищує імунітет до хвороб та закладає фундамент для майбутнього розвитку. Таке насіння краще переживає зміни погодних умов і легше пристосовується до конкретної ситуації.

Систему удобрення розробляють також у  комплексі з іншими чинниками. В залежності від особливостей ґрунту рослина може відчувати потребу у тому чи іншому елементі живлення. Надмірні дози одного елемента можуть призвести до згубних наслідків. Для прикладу, перенасичення рослини азотом сприяє розвитку хвороб та погіршує якісні характеристики насіння. В удобренні головне – оптимальне співвідношення макро- та мікроелементів.Також під час росту і розвитку рослин потрібно вміти оперативно реагувати на ті чи інші зміни.

Значний вплив на якісь насіння та кількісні характеристики врожаю також мають строки і способи збирання.

Інтернет-магазин «Агрономич» пропонує якісне насіння кукурудзи, соняшнику та інших сільгосподарських культур.

Інфоіндустрія

за матеріалами agronomych.com