Вирощування соняшника в монокультурі призводить до істотного зниження врожайності — думка
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Вирощування соняшника в монокультурі призводить до істотного зниження врожайності — думка
Фото: SuperAgronom.com
Кошик соняшнику

У разі короткої сівозміни, найкраще чергувати однодольні та дводольні культури, а соняшник повертати на поле не раніше, ніж через 2-3 роки. Про це у ході конференції PRO100AGRO, що проходить сьогодні в Києві, розповів Доктор Луїс Карлос Алонсо, фахівець компанії Syngenta (Іспанія).

За словами науковця, вирощування соняшника як монокультури у довгостроковій перспективі є нераціональним і веде до істотного зниження врожайності олійної уже через декілька років.

Результати дослідження, проведено в США доводять, що при вирощуванні соняшнику в монокультурі уже на 5-й рік спостерігається істотне зниження врожайності — в середньому на 27%.

Однією з рекомендацій на шляху до оптимізації врожайності культур в сучасних умовах за словами науковця може бути використання Норфольської чотирипільної сівозміни, яка передбачає чергування однодольних та дводольних культур.

При цьому, як зазначив Доктор Луїс Карлос Алонсо, не варто забувати, що зернові витримують короткоротаційні сівозміни краще дводольних культур. Для прикладу врожайність кукурудзи покращується при поверненні на поле через 1 рік. Тим часом дводольні, такі як соняшник, льон та кормові культури, демонструють тенденцію до збільшення врожайності лише при поверненні на поле через 2-3 роки.

Олексій Кудриль, SuperAgronom.com

Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Технологічну карту СуперАгронома.