Україна та Королівство Саудівська Аравія зацікавлені в поглибленні співпраці в АПК
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Україна та КСА зацікавлені в поглибленні співпраці в аграрному секторі, включаючи збільшення обсягів двосторонньої торгівлі та розширення інвестиційного співробітництва. 

Про це йшлось під час зустрічі заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої та заступника міністра довкілля, водних ресурсів та сільського господарства пана Ахмедом бін Саліх Аль-Хамші.

«Я дуже рада відмітити позитивну динаміку розвитку двосторонньої торгівлі аграрними та харчовим товарами між нашими країнами. За результатами січня-вересня 2018 року український експорт до ринку КСА становив $362,9 млн та збільшився майже на 17%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. При цьому, я б хотіла в черговий раз наголосити на готовності України бути ключовим партнером Королівства Саудівська Аравія в питаннях забезпечення продовольчої безпеки КСА. Тим більше, що згідно нашої секторальної експортної стратегії КСА входить до переліку пріоритетних країн з метою розвитку торговельно-економічних відносин в АПК до 2026 року», — наголосила заступник міністра Ольга Трофімцева.

Вона додала, що на сьогодні основними товарами українського аграрного експорту до ринку КСА стали зернові культури, рослинні олії, м’ясо та субпродукти. Основним завданням на сьогодні, за словами Ольги Трофімцевої, є розширення асортименту продукції, яку ми експортуємо на ринок Королівства.

«Йдеться про мед, сертифіковану органічну продукцію, кондитерські вироби, ягоди та фрукти і продукти їх переробки. Зі свого боку, ми зацікавлені у збільшенні імпорту саудівських фруктів, наприклад, фініків», — відмітила заступник міністра.

Ольга Трофімцева додала, що українські оператори ринку зернових зацікавлені в нарощенні експорту до КСА та готові ознайомитись з процедурами та нормами, необхідними для участі в тендерах на пшеницю та ячмінь, що пропонуються Саудівською організацією зерна. Під час зустрічі також йшлося про надання саудівською стороною інформації щодо фітосанітарних вимог для ввезення яблук та ягід до КСА та інші питання співпраці в галузі СФЗ та ветеринарії.

«Важливе значення для розвитку двосторонньої торгівлі має більш активне інвестиційне співробітництво в АПК. Ми вже маємо успішні приклади прямих інвестицій саудівського бізнесу в український аграрний сектор і будемо робити все необхідне, щоб кількість спільних підприємств, спрямованих на високотехнологічне виробництво та переробку сільськогосподарської продукції з метою її експорту, зростала», — відмітила заступник міністра.

Вона додала, що в рамках вже існуючого Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Саудівська Аравія про інвестиційне співробітництво у сфері сільського господарства, українська сторона готова на постійній основі обмінюватись інформацією щодо можливих напрямів для спільної реалізації інвестиційних проектів між країнами.