Вирощену дослідницькими центрами НААН сорт високорослої кукурудзи актвино використовують за кордоном, зокрема, в Узбекистані. Про це під час ювілейного засідання з нагоди 100-річчя НААН у Києві сказав Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Узбекистан в Україні Алішер Абдуалієв. Більше про проблеми та досягнення сучасної агронауки можна у матеріалі з 100-річчя святкування Національної академії аграрних наук (НААН) «100 років «самотності» — як українська агронаука, попри все, виживає».
Нагадаємо, що українська сторона готова збільшити поставки експорту аграрної продукції до Республіки Узбекистан.
За його словами, українські сорти кукурудзи дозволили країні отримати рекордний запас силосу у 2018 році.
«Завдяки українській агротехнології ми виростили кукурудзу висотою 5 метрів. Отримали з неї 82 т силосу. Таких результатів в Україні немає», - сказав пан Алішер.
Українські вчені зазначають, що високорослі сорти кормової кукурудзи для українського господарства не пасують – бо вирощені на чорноземі дають поганий урожай.
Кукурудза має бути оптимальної висоти. Якщо дуже низька, або дуже висока, буде малий качан. Оптимально для наших країв – висотка 1 метр 60 см. Високорослі сорти – для засушливого клімату, - розповів директор інституту рослинництва ім. В.Я. Юрьєва НААН Віктор Кириченко.
Водночас посол Узбекистану Алішер Абдуалієв додав, що співпраця з українськими науковими установами та досвідченими селекціонерами допомогла отримати досягнення у тваринництві.
Зокрема, вдалося збільшити до 2 кг середній добовий приріст м’яса, проти 800 г, які раніше отримували в фермерських господарствах Узбекистану. Тепла країна є одним з ключових партнерів України у питанні експорту цукру. У 2018 році до Узбекистану продали 60% солодкого продукту.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта