Під час засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин 20 листопада поточного року, учасники одностайно ухвалили рішення, рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу законопроект про державний контроль за генетично модифікованою продукцією у сільському господарстві та харчовій промисловості і взяти за основу законопроект № 7186.
Читайте до теми: Аграрний комітет прийняв за основу документ, який змінює механізм розподілу земель Аграрної академії
Члени комітету розглядали два схожих законопроекти про ГМО (№7186 та №7210), але вирішили брати за основу №7186 (з урахуванням при доопрацюванні до другого читання окремих положень законопроекту № 7210, який, у свою чергу, Мінагро пропонував в якості базового).
Як пояснила Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова у коментарі для AgroPolit. сom, питання не в тому, який законопроект буде в основі, а в тому, що вийде в результаті. Головне, щоб між першим та другим читанням базовий законопроект був доопрацьований і до нього увійшли позиції по зміні законодавства у сфері карантину рослин, ветеринарної медицини, безпеки тощо.
В результаті має вийти систематизоване базове законодавство, для врегулювання обігу та використання генетично модифікованих організмів в сільському господарстві та інших галузях. Адже мова йде не тільки про рослинництво і тваринництво, але й про ветеринарні препарати, кормові добавки, результати експертизи сортів рослин (в яких використовується ГМО). Насправді немає різниці, який законопроект буде розглядатися як базовий, адже всі ключові позиції присутні і там, і там. Ми пропонували брати законопроект №7210 за основу, бо Мінагрополітики вже опрацював цей документ з усіма органами виконавчої влади і вже маємо позитивну позицію від Мінфіну, Міністерства екології та природних ресурсів, Європейської комісії і ми впевнені у ньому», – заявила Олена Ковальова.
Законопроект № 7186, поданий народними депутатами України Люшняком М.В., Котом А.Б., Кулінічем О.І. та іншими народними депутатами України був схвалений всіма членами комітету до подання на голосування у Верховній Раді.
Метою законопроекту є запровадження ефективного державного контролю за генетично модифікованою продукцією на території України, обігом генетично модифікованої продукції у сільському господарстві та харчовій промисловості та запровадження системи контролю на всіх стадіях створення і проведення досліджень, оцінювання ризиків, здійснення дореєстраційних випробувань, державної реєстрації генетично модифікованих організмів, їх розміщення на ринку та маркування з урахуванням найкращого міжнародного досвіду, а також встановлення відповідальності за порушення законодавства у цій сфері.
Проектом Закону пропонується, зокрема:
визначити повноваження органів державної влади у сфері поводження з генетично модифікованою продукцією;
удосконалити систему оцінювання ризиків генетично модифікованої продукції з урахуванням положень Директиви № 2001/18/ЄС;
встановити вимоги до регулювання поводження з генетично модифікованою продукцією в ізольованій системі;
встановити адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства у сфері контролю за генетично модифікованою продукцією у сільському господарстві та харчовій промисловості.
Прогнозується, що прийняття законопроекту створить правову основу для державного контролю за використанням генетично модифікованої продукції у сільському господарстві та харчовій промисловості.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта