Питанню приділяють увагу під час засідань, круглих столів та відеоконференцій з і іншими регіонами, а також, відео-засідань з Державною та регіональною комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. У режимі відеоконференції розглядаються і питання про поводження з небезпечними відходами.
«Цьому питанню варто приділяти достатньо уваги. Безхазяйні пестициди — одна з причин захворювань травлення у дітей Полтавської області, як для інших областей України, підвищений рівень нітратів у питній воді із джерел децентралізованого водопостачання. А саме шахтних, трубчастих колодязів, куди згодом потрапляють небезпечні пестициди, є актуальною проблемою.»— прокоментував в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Олександр Ткаченко.
За підсумками виконання Регіональної цільової Програми поводження з непридатними хімічними засобами захисту рослин на 2011-2013 роки, затвердженої рішенням третьої сесії Полтавської обласної ради шостого скликання від першого лютого 2011 року, впродовж дії програми — з території області вивезено на утилізацію мільйон 509 тисяч тонн отрутохімікатів. Повністю очищені від небезпечних пестицидів сімнадцять районів Полтавщини. У 2013 році ліквідована найбільш гостра проблема — повністю звільнений від пестицидів центральний склад Відкритого акціонерного товариства «Хорольська сільгоспхімія»: за три роки із зазначеного складу вивезли 647,3 тисячі тонн непридатних агрохімікатів.
«Екологічну ситуацію в нашій області є куди покращувати і ми над цим працюємо. Тому профільні структурні підрозділи нашої облдержадміністрації працюють в цьому напрямку. Небезпечних ситуацій не повинно виникати взагалі.» — відмітив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.
За зведеними даними Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області щодо умов та стану зберігання заборонених і непридатних до використання у сільському господарстві хімічних засобів захисту рослин на перше листопада цього року в 21 складському приміщенні зберігається 65,35 тонн непридатних пестицидів. Крім того, ще 16,2 тонн в місцях накопичення поза межами складу. Щодо складських приміщень — вісімнадцять з них в задовільному стані, три — у незадовільному. Вони знаходяться в Лубенському, Миргородському та Оржицькому районах Полтавської області.
З досвіду вивезення отрутохімікатів впродовж 2011-2013 років — подані цифри вважаються дещо заниженими. Оскільки комісії по інвентаризації отрутохімікатів зазвичай не враховують, що в процесі перезатарення в нову тару для подальшої утилізації хімічних засобів захисту рослин додаються стара тара, забруднені ґрунти, залишки цегли, асфальтобетонного покриття та інші відходи, які забруднені хімзасобами захисту рослин.
За даними Акту уточнення фактичної кількості непридатних, невизначених та заборонених до використання таких хімзасобів Управління цивільного захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації від кінця 2013 року, на території області залишалося 160 тонн отрутохімікатів в Гребінківському районі — 64,4 тонн, Лохвицькому — 55,9 тонн, Лубенському — 11,0 тонн, Оржицькому — 14,16 тонн, Пирятинському — 8,26 тонн, Чорнухинському — 6,28 тонн.
Із урахуванням цього, вважається, що станом на поточний місяць, в складах зберігається близько 160 тонн хімзасобів, як і зазначалося в Акті раніше.
«Застосування хімпрепаратів при вирощуванні сільськогосподарських культур здійснюється в помірних кількостях, але з помітною тенденцією до збільшення. Наша Полтавщина — лідер за об’ємами зібраного врожаю, тож для нас це надзвичайно важливо. Попереду ще багато роботи, але вже є чим пишатися.» — зауважив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.
Інфоіндустрія за матеріалами прес-служби Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта